10 patarimų, padėsiančių sutaupyti degalų

10patarimu_08_20

1. Mažinkite greitį. Tai vienas geriausių būdų taupyti degalus. Juk kuo didesniu greičiu važiuosite, tuo daugiau pinigų vėjais paleisite per automobilio duslintuvą. Ypač stipriai degalų sąnaudos padidėja važiuojant didesniu nei 100 km/h greičiu. Todėl tikrai apsimoka pailginti kelionės laiką ir, pavyzdžiui, prie jūros greitkeliu važiuoti ne leistinu 130 km/h, o mažesniu – 100 km/h greičiu.

2. Tikrinkite oro slėgį padangose. Tai darykite kuo dažniau, nes per mėnesį oro slėgis padangose sumažėja apie 0,07 baro. O dėl netinkamai pripūstų padangų didėja trintis bei degalų sąnaudos. Taip pat gamintojų rekomenduojamą oro slėgį padangose galite padidinti iki 0,5 baro. Važiavimo komfortas sumažės, tačiau pavyks sutaupyti apie 3 proc. degalų.

3. Leiskite varikliui kvėpuoti. Už blogą priežiūrą automobilis vairuotojui atkeršys degalinėje. Dažna, bet lengvai ir nebrangiai pašalinama didesnių degalų sąnaudų priežastis – senas, užsikimšęs oro filtras bei savo amžių atgyvenusios uždegimo žvakės.

4. Nespauskite “iki dugno”. Automobiliui pajudant iš vietos bei greitėjant sunaudojama daugiausiai degalų, todėl greičio pedalą spauskite pamažu. Jei vairuojate automobilį su mechanine greičių dėže, pavaras stenkitės keisti esant mažesniems variklio sūkiams. Taip pat stenkitės įsibėgėti tik tiek, kad nereikėtų staigiai stabdyti, o po to vėl greitėti.

5. Nepersistenkite su kondicionieriumi. Kuo sunkiau dirba oro kondicionierius, tuo daugiau sunaudojama degalų. Tai ypač gerai matoma važiuojant mieste. Todėl jei norite sutaupyti degalų, kondicionieriumi naudokitės tik tuomet, kai jo tikrai reikia. Tačiau negalima ir persistengti – jei pamiršite šią sistemą bent retkarčiais įjungti, ji gali sugesti. Kondicionieriui nepatinka nieko neveikti.

6. Atsikratykite papildomo svorio. Tikrai nemažam būriui vairuotojui bagažinė tarnauja kaip sandėliukas. Ten pilna įvairiausių itin retai naudojamų daiktų – meškerių, alyvos ar langų skysčio bakelių, krūvos įvairiausių įrankių ir t.t. Iškraukite juos iš bagažinės ir tikrai sutaupysite degalų. Pavyzdžiui, atsikračius 100 kg papildomo svorio, šiuolaikinis vidutinės klasės automobilis sunaudos apie 0,5 l mažiau degalų 100 km kelio.

7. Atsikratykite plačių padangų. Plačios padangos papuošia automobilį, suteikdamos jam sportiškumo. Tačiau kuo jos platesnės, tuo didesnis riedėjimo pasipriešinimas ir degalų sąnaudos. Pavyzdžiui, 5 proc. sumažinus riedėjimo pasipriešinimą degalų sąnaudos sumažės apie 1 proc.

8. Pilkitės gerą alyvą. Naudojant sintetinę, mažo klampumo alyvą, pavyzdžiui, 5W-30, galima sumažinti trintį variklyje, o drauge net iki 3 proc. sutaupyti degalų. Deja, ne visi varikliai, ypač senesnių automobilių, toleruoja geresnę alyvą.

9. Nešildykite variklio. Šiuolaikinių automobilių motorų tikrai nereikia šildyti. O ir mūsų šalies kelių eismo taisyklės draudžia gyvenamojoje zonoje stovėti įjungus variklį. Todėl rytą vos pažadinę savo mašinos motorą iš karto pradėkite važiuoti. Beje, šis patarimas galioja ir žiemą. Jei patekote į automobilių spūstį ir nejudėdami stovėsite ilgiau nei vieną minutę, taip pat išjunkite mašinos “širdutę” – vėlgi sutaupysite degalų.

10. Nevažiuokite, jei nėra būtina. Dažnas lietuvis į šalia esančią parduotuvę pieno ar duonos važiuoja automobiliu. Taip kas kartą paleidžiama vėjais nemažai pinigų. Todėl į netoli namų esančią parduotuvę eikite pėsčiomis – ne tik sutaupysite degalų, bet ir prasimankštinsite.