Įmontuota 2.5 kW garso apatarūra

Pagrindine_1

Lietuvoje gyvenantis turkų kilmės Sezeras Skylikas, dar vadinamas SezzY ir The BabeboY, vairuoja milžinišką visureigį – Cadillac Escalade. Jo salone įtaisyta net 2,5 kW garso aparatūra, kurios galingumo su kaupu užtektų mokyklos aktų salei.

Milžiniškas amerikiečių gamybos Cadillac Escalade visureigis traukia daugelio praeivių žvilgsnius. Nikeliuotos buksyravimo kilpos, ksenoniniai priekiniai bei LED šviesos diodų galiniai žibintai pabrėžia didžiulio visureigio išskirtinumą. Praeivius žavi ir vadinamieji spininiai 22 colių lengvojo lydinio diskai, kurie sukasi net automobiliui sustojus. Atrodytų, smulkmenos, bet viskas iš tiesų labai stilinga.

Įspūdinga garso sistema

Išskirtinumo Cadillac Escalade salonui suteikia ir tokia pat kaip išorės spalva nudažytas prietaisų skydelis bei televizoriaus monitoriai su DVD grotuvais. Tačiau visa tai, palyginti su garso sistema, tėra smulkmena. Pasirodo, Sezeras į amerikiečių visureigį įmontavo net 2,5 kW garso sistemą, kurios galingumo per akis užtektų bet kurios vidurinės mokyklos aktų salei sudrebinti.

Turkas sako, esą tokia galinga garso sistema jam reikalinga tam, kad galėtų klausytis kokybiškos muzikos. Juk Sezeras yra ne tik muzikos klubų didžėjus (vadinamasis DJ), bet ir pats kuria muziką. O netrukus turėsiančio pasirodyti jo albumo „One man army“ („Vieno žmogaus armija“) dainų turkas labiausiai mėgsta klausytis važiuodamas savo didžiuliu visureigiu.

Juodo nerado

Sezeras šį „amerikoną“ įsigijo neatsitiktinai. Dėl ypatingo, tik šiam visureigiui būdingo dizaino aštuonvietis Cadilac Escalade turkui patinka jau seniai. O svarbiausia, kad amerikiečių visureigis turi milžinišką bagažinę, kurioje be vargo telpa visa itin galinga garso sistema. Beje, Sezerui nepasisekė dėl vienintelio dalyko – iš pradžių jis ieškojo juodos spalvos visureigio, bet tokio neradęs įsigijo tamsiai vyšninės spalvos.

Būtent šį 2003-iųjų laidos visureigį ir matote nuotraukose. Jo ilgis siekia net 5 metrus, o plotis ir aukštis – po 2 metrus. Per tris tonas sveriančio monstro ratus suka 8 cilindrų, 5,3 l, 299 AG benzininis variklis. Tačiau Sezeras prisipažino, kad jis yra miesto vaikas ir su Cadilac Escalade nesiruošia dalyvauti jokiose bekelės kovose. Jis užsiminė nekantriai laukiantis, kada galės pasigalynėti garso varžybose.

Irmantas Petronis

Autoriaus nuotr.