Dacia Sandero po 20 tūkst. km

DaciaSandero

Prieš pusmetį „Auto Bild Lietuva“ pradėjo ilgalaikį Dacia Sandero testą. Per tą laiką automobiliu nuvažiavome 20 tūkst. km. Nors matomų gedimų nėra, nutarėme patikrinti techninę mašinos būklę. Į pagalbą pasikvietėme techninių apžiūrų centro „Tuvlita“ specialistus.

„Dacia“ sėkmingai gamina nebrangius modelius ir, kaip gamintojas, yra vis labiau vertinamas ne tik besivystančiose rinkose, bet ir Senajame žemyne. Šio „Renault“ koncernui priklausančio padalinio modelių populiarumą padidino ir kai kuriose Europos valstybėse taikomos kompensacijos, mokamos utilizuojant seną ir perkant naują automobilį. Daugelis pirkėjų rinkosi pačius pigiausius naujus modelius. Rumuniškas Dacia Sandero čia grojo pirmuoju smuiku.

Kuklus ir ekonomiškas

„Auto Bild Lietuva“ ilgalaikio testo tikslas – nustatyti, ar vienas pigiausiį naujį automobiliį rinkos pasiūlymų yra patikimas ir nereikalauja dažno apsilankymo servise. Testuojamas automobilis turi 1.4/75 AG benzininį variklį, 5 bėgių mechaninę greičių dėžę, oro kondicionierių, automatiškai valdomus priekinius langus, radijo imtuvą ir keletą kitų priedų. Vidutinės šio Sandero degalų sąnaudos labai nedidelės – 7 l/100 km, o dinaminės savybės visai neblogos. Mieste pavyksta važiuoti labai žvaliai, o užmiestyje – labai ekonomiškai.

Modelio važiuoklė perimta iš Logan automobilio. Pakaba minkšta komfortiška, tad galima drąsiai teigti, kad ji puikiai pritaikyta važinėti ne pačiais geriausiais Lietuvos keliais. Nuo ilgalaikio testo pradžios prabėgo daugiau nei pusė metų kasdienės Sandero eksploatacijos. Galima sakyti, kad odometre užfiksuotą 20 tūkst. km atstumąа mūsų testuojamas modelis daugiausia važiavo nelengvomis miesto sąlygomis. Neįtikėtina, tačiau per šį laiką niekas nesugedo! Tad galime labai daug kalbėti apie Sandero važiavimo savybes ir labai nedaug apie gedimus.

Be gedimų

Rumunų gamybos automobiliu nuvažiavus 20 tūkst. km, jame niekas nebarška ir negirgžda. Bet gal mums taip tik atrodo? Gal jau matyti pirmieji smulkūs nusidėvėjimo požymiai? Visa tai nutarėme patikrinti sostinės techninių apžiūrų centro „Tuvlita“ centrinėje stotyje, įsikūrusioje Lentvario gatvėje. Sandero būklės tikrinimas vyko taip, lyg automobiliui reikėtų pereiti techninę apžiūrą. Pradėjome nuo teršalų kiekio išmetamosiose dujose patikrinimo. Rezultatas – specialisto tartas žodis: „Idealu“.

Aišku, to galima buvo tikėtis, nes Sandero važiavo labai ekonomiškai, jį buvo lengva užvesti bet kokiu oru. Vadinasi, katalizatorius ir degalų įpurškimo sistema dirba be priekaištų.

Tuomet buvo pereita prie stabdžių sistemos patikrinimo. Visi ratai stabdo vienodai ir efektyviai, gerai veikia ir rankinis stabdys. Elektros sistema: visos lemputės dega, elektros prietaisai veikia nepriekaištingai. Tiesa, testo metu buvo „užlūžęs“ automobilio radijas, kuris, pakeitus saugiklį, vėl žvaliai dirbo. 

Pagaliau atėjo eilė pakabos patikrai. Atrodė, kad jei net ir bus rasta trūkumų, tai galima bus „nurašyti“ prastiems keliams ar vairuotojų klaidoms. Rezultatas ir vėl džiuginantis – detalės neišklibusios, nėra susidėvėjimo požymių. Techninių apžiūrų specialistai, patikrinę viską, ką priklauso pereinant techninę apžiūrą, ir net daugiau, paskelbė verdiktą – jokių trūkumų.

Vitoldas Milius