Iš tolo šviečiantis BMW

BMV530

Keletas skoningų išorės akcentų ir galybė diodinių, arba LED, lempučių. Toks yra BMW 530i, po apsilankymo tiuningo dirbtuvėse virtęs Hamann M5 automobiliu.

Pakeisti mašiną galima ne tik įmantriai išlanksčius jos kėbulą ar papuošus aerografijiniu piešiniu. Tam puikiai tinka ir paskutinis tiuningo madų šauksmas – diodinės, arba LED, lemputės. Būtent šį kelią pasirinko „Big Auto Tuning“ firmos meistrai, kai pradėjo tiuninguoti 2003-iųjų laidos BMW 530i automobilį.

BMV530_08_28

Jie diodus įtaisė daugybėje automobilio vietų. Aplink priešrūkinius žibintus ir išilgai slenksčių – baltus, o ant priekinių sparnų esančiose žiaunose, galiniame buferyje ir virš duslintuvų – raudonus. Galinio buferio apačioje ir ant salono kilimėlių esantis „Hamann“ firmos užrašas yra paryškinamas ultravioletine šviesa, kuri naktį sukuria švytėjimo efektą. Panašu į tai, kaip naktiniame klube šviečia balti drabužiai.

Tačiau tai dar ne viskas. Visas salone buvusias geltonos spalvos lemputes tiuningo meistrai pakeitė baltą spalvą skleidžiančiais diodais. Taip pat buvo natūralia ir „Alcantara“ oda persiūtos sėdynės, saloną puošianti medžio apdaila nudažyta blizgiu laku, centrinėje konsolėje įtaisytas DVD grotuvas, o sėdynių atlošuose galvai pasiremti – monitoriai. Į automobilį įmontuota ir galinio vaizdo kamera.

BMV530vidus

Iš išorės BMW 530i pasipuošė naujos formos priekiniu ir galiniu buferiu, įmantriais praplatintais sparnais, slenksčiais, trimis vadinamaisiais spoileriais (vienas įtaisytas galinio lango viršuje, kiti du – ant bagažinės) bei juodu blizgiu laku dažytais 18 colių lengvojo lydinio diskais.

Taip pat automobilio priekyje ir gale tvirtinami BMW firmos logotipai buvo pakeisti „Hamman“ įmonės atributinka. Jie yra įtaisyti ir diskų centruose. Galiausiai visas automobilio kėbulas buvo nudažytas blizgia, tamsiai pilka spalva ir padengtas laku, kuris šviečiant saulei „penktukui“ suteikia prabangos įspūdį.

Išskirtinumo 5 serijos BMW automobiliui suteikia ir raudona spalva nudažyti vadinamieji stabdžių suportai. Padailintas ir variklio skyrius. Jis nudažytas juoda ir raudona spalvomis bei papuoštas „Hamann“ firmos logotipu. Visi šie darbai, norėjusiam likti nežinomam automobilio savininkui, kainavo 42 tūkst. litų.

Mindaugas Malinauskas