Kaip elgtis išgėrus alkoholio?

Atostogaujant lengva užmiršti, kad rytojaus rytą teks sėstis prie vairo. Vakarai prie keptuve čirškančio maisto, ilgi pokalbiai su ką tik paplūdimyje arba kempinge susipažintais draugais arba šeimos nariais, su kuriais trūksta laiko ramiai pabendrautikiekvieną dieną. Labai dažnai tai susiję su mažesniu ar didesniu išgerto alkoholio kiekiu, be to, atostogaujant sunkiau nei paprastai išsiskirti su pašnekovais ir eiti į kambarį ar palapinę nakties poilsiui.

Gera savijauta – apgaulinga

Vis dėlto anksčiau ar vėliau draugija išsiskirsto. Jeigu laikydami vis pasipildančią taurę vyno ar alaus bokalą nepraleidote visos nakties ir giliai miegojote aštuonias valandas, vadinasi, galite be baimės sėstis prie vairo? Deja, tokia nuomonė klaidinga. Ašštuonios valandos miego – labai mažai tam, kad organizmas visiškai pašalintų per porą valandų išgerto alkoholio kiekį. O baisiausia tai, kad šito poveikio galite nejausti!

Pasirodo, organizmas pripranta prie alkoholio. Jeigu vėl pradedama vartoti svaigiuosius gėrimus, visai nedidelė alkoholio dozė, pvz., apie 0,5 promilės, jau suteikia malonų pojūtį. Deja, po tuo slypi daug visiškai nepageidautinų dalykų: sumažėja savikritiškumo laipsnis, atsiranda regėjimo bei judesio koordinacijos trūkumų. Aiškiai suprasdamas tokią savijautos būklę, protingas žmogus lengvai priims teisingа sprendimą ir nesės prie vairo.

Negerkite dieną prieš kelionę

Kai blaivėti pradedame po didesnio išgerto alkoholio kiekio, tuomet esant tai pačiai arba net ir didesnei alkoholio konsistencijai kraujyje pagal savo savijautą galime spręsti, kad esame visiškai blaivūs. Deja, apimti malonios atostogų euforijos (juk jaučiamės gerai pailsėję bei puikiai išsimiegoję), galime nepastebėti arba nepajusti perspėjimo signalų: blogos savijautos, pagirių ir t.t. Todėl reikėtų pasistengti negerti alkoholio dieną prieų važiavimą!

Verta žinoti

Nemažai vairuotojų prarado savo vairuotojų pažymėjimus dėl to, kad buvo įsitikinę po vakarykščio esą blaivūs ir netgi neįtarė darą ką nors blogo. Būtent dėl to pagaminta mažų nešiojamųjų alkotesterių. Šių prietaisų pagaminama vis mažesnių, pigesnių ir geresnių. Tokį gana patikimai veikiantį alkotesterį galima nusipirkti už 100–200 Lt.

Dėmesio: savarankiškas blaivumo tikrinimasis nėra toks paprastas. Nereikia pūsti į alkotesterį ką tik išgėrus alkoholio, nes galite sugadinti netgi profesionalų prietaisą. Nereikia tikrintis ir tik ką parūkius. Dėmesio! Po poros mėnesių naudojimo būtina atlikti kiekvieno alkotesterio kalibravimą, todėl įsigyti šį prietaisą geriau tokioje firmoje, kuri siūlo šią paslaugą.

Paprasčiausia – negerti

Kiek alkoholio galima išgerti prieš sėdant prie vairo ir dėl to nekvaršinti sau galvos? Jei norite užtikrinti visiškai saugią kelionę, negerkite nė lašo. Vienas ar du bokalai alaus – tai 0,4–0,6 prom. alkoholio konsistencija kraujyje, nuo kurios atsiranda euforija, sumažėja savikritiškumo laipsnis, o daugeliui žmonių netgi atsiranda judesių koordinacijos ir regėjimo sutrikimų.

Kiekvienas organizmas į alkoholį reaguoja savaip. Ta pati išgerto alkoholio dozė skirtingiems žmonėms gali reikšti ne tik skirtingus matuoklio rezultatus, bet ir visiškai kitokias fiziologines reakcijas. Labai daug priklauso nuo kūno masės, amžiaus, sveikatos būklės, kaip dažnai vartojamas alkoholis ir kokia savijauta konkrečiu momentu.

Svarbiausia – NIEKADA NEVAIRUOTI IŠGĖRUS.