Kaip pigiau įsipilti degalų?

degalai

Įsigiję degalinių siūlomų nuolaidų kortelių bei stebėdami degalų kainas internete per metus degalams galite sutaupyti ne vieną šimtą litų.

Įprotis ne tik labai gajus, bet dažnai ir nenaudingas dalykas. Tarkime, jeigu degalus nuolat ėtoje pačioje, arčiausiai namų esančioje degalinėje, užuot tai darę pakeleivingose, kuriose degalai keliais centais pigesni, per metus vėjais paleidžiate ne vieną šimtą litų.

Ekonominiam sunkmečiui vis dar neatleidžiant geležinių gniaužtų, “Auto Bild Lietuva” pataria, kaip galima sutaupyti pinigų pilantis degalų. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad aptarsime tik legalius degalų įsigijimo būdus, t.y., kaip sutaupyti pinigų pilantis benzino ar dyzelino didžiausiose šalies degalinėse.

Pigesnis dyzelinas iš tolimųjų reisų vairuotojų, vadinamųjų fūristų, ar mažiau kainuojančio benzino įsigijimas Baltarusijoje, Karaliaučiaus srityje bei kitose šalyse, mūsų tikrai nedomina.

Įsigykite nuolaidų kortelių

Kiekvienas didesnis degalinių tinklas siūlo nuolaidų kortelių. Dauguma atvejų jos yra nemokamos, t.y. nieko nekainuoja. Jums tereikia užpildyti prašymą. Vienintelis “Lukoil” degalinių tinklas už nuolaidų kortelės įsigijimą ne akcijos metu prašo 4,99 Lt, o “Neste A24” nuolaidų kortelę gausite tuo atveju, jei vienu metu degalų pilsitės ne mažiau nei už 50 litų.

Turėdami nuolaidų kortelę, kiekvienam litrui degalų sutaupysite nuo keturių iki aštuonių centų. Kokia nuolaida bus taikoma, kiekvienas degalinių tinklas skaičiuoja savaip. Pavyzdžiui, turintieji “Lukoil” nuolaidų kortelę kiekvienam litrui degalų automatiškai gauna penkių centų nuolaidą. Šešių centų nuolaida bus suteikiama tada, jei praėjusį mėnesį minėtame degalinių tinkle įsipylėte ne mažiau nei 75 l degalų.

O maksimali net aštuonis centus siekianti nuolaida bus taikoma tuo atveju, jei praėjusį mėnesį jų degalinių tinkle įsigijote ne mažiau nei 250 l degalų. O štai “Orlen Lietuva” degalinių tinkle penkių centų nuolaidą gausite kas kartą įsipylę ne mažiau nei 9,99 l degalų. Maksimali 8 centų nuolaida šiame tinkle suteikiama įsigijus ne mažiau nei 30 l degalų. Kiek realiai pavyktų sutaupyti pinigų kiekvienas vairuotojas turėtų pasiskaičiuoti asmeniškai.

Tarkime, šių eilučių autorius, turintis “Lukoil” nuolaidų kortelę, pildamasis degalų minėtame tinkle per pirmus šešis šių metų mėnesius sutaupė 38,43 Lt. Jums gali kilti klausimas, iš kur taip tiksliai žinomas nuolaidos dydis? Atsakymas labai paprastas. Prisijungus prie “Lukoil” svetainės internete, tereikia nurodyti savo kortelės numerį, įvesti slaptažodį ir bus matomi visi duomenys: kiek, kurią dieną bei kurioje degalinėje piltasi degalų, kiek jie kainavo bei kokio dydžio nuolaida buvo suteikta.

Pasidomėkite degalų kainomis internete

Prieš kiekvieną kartą pildamiesi degalų nepatingėkite atsiversti degalinės internet svetainės, kurioje rasite naujausias degalų kainas. Gali būti, kad šiandien degalai pigiau parduodami ne jums įprastoje degalinėje arčiausiai namų, o kitoje, kuri jums kaip tik pakeliui. Tarkime, liepos 9-ąją, kai buvo ruošiama ši medžiaga, Vilniaus “Lukoil” degalinėse 95 markės benzinas vidutiniškai kainavo 3,60 Lt. Tačiau dėl Lazdynų tilto remonto netoli esančioje minėto tinklo degalinėje 95 markės benzinas kainavo 3,56 Lt.

Pilantis, pavyzdžiui, 50 litrų benzino šioje vietoje papildomai pavyktų sutaupyti 2 Lt. Dar įdomesnių ir akiai mielų degalų kainų aptiktumėte, jei pasižvalgytumėte po kitų Lietuvos miestų degalines. Liepos 9-ąją Vilniaus “Statoil” degalinėse 95 markės benzinas vidutiniškai kainavo 3,64 Lt, o Panevėžyje – tik 3,42 Lt. Dar pigesnį 95 markės benziną Aukštaitijos sostinėje siūlė automatinės “Neste A24” degalinės. Čia jo kaina siekė vos 3,36 Lt. O jei dar turėtumėte ir šio degalinių tinkle nuolaidų kortelę, tai litrą 95 markės benzino Panevėžyje būtumėte įsigiję vos už 3,29 Lt. Fantastiška kaina – ypač jei lyginsime su Vilniumi.

Mindaugas Malinauskas