Kur pigiausia plauti automobilį?

Zurnalistinis_tyrimas_08_20

Dažnas mūsų šalies vairuotojas savo keturratį žirgą plauna tiesiog nuosavo namo, sodo ar kaimo sodybos kieme. Pasitaiko net ir tokių žmonių, kurie automobilį plauti įsigudrina prie ežerų, upių ar kitų vandens telkinių. Dauguma vairuotojų tikraiž: plauti automobilį prie vandens telkinių draudžiama, bet kad to daryti nevalia net nuosavo namo, sodo ar kaimo sodybos kieme – žino nedaugelis.

Pasirodo, nuosavame kieme prausti mašinos negalima net paprastu vandeniu, ką jau kalbėti apie specialius cheminius priedus. Norint plauti automobilį savo kieme, teks įsirengti vos ne specialią plovyklą: su asfaltuotu pagrindu ir plovimo atliekas kaupiančiais ar juos filtruojančiais įrenginiais.

Nesilaikantys šių taisyklių piliečiai gali būti baudžiami 200–500 Lt, o pareigūnai – 300–600 Lt dydžio bauda. Kelis kartus sutaupius plaunant utomobilį nuosavo sklypo kieme, vieną kartą galima skaudžiai nukentėti – tuomet visas taupymas nueis šuniui ant uodegos.

Plauti pačiam ar patikėti automobilių meistrams

Daugelis vairuotojų, kaip ir šio teksto autorius, manė, kad pigiausiai automobilio išorę sostinėje galima nusiplauti užsukus į savitarnos plovyklų tinklа “Plaunu pats”. Pasirinkus visas penkias plovykloje siūlomas programas, automobilio plovimas kainuotų 11 Lt. Tiesa, visą darbą tektų padaryti pačiam.

Pasirodo, visi taip manantieji labai klysta. Daugelio vairuotojų brangininkais laikomas “Švaros brolių” tinklas automobilį su putomis nuplautų, išvalytų durų arkas, išvaškuotų ir nusausintų kėbulą už tą pačią kainą, t.y. 11 Lt.

Visa tai atliktų plovyklos darbuotojas – pačiam teptis rankų ir prakaituoti nereikėtų. Tačiau yra viena smulkmena – taip pigiai automobilį nuplauti galima tik ketvirtadienį. Kitomis dienomis minėtas automobilio plovimas kainuot22 Lt.

Skubančiam, nenorinčiam plauti pačiam ar ketvirtadieniais negalinčiam užsukti į “Švaros brolius” vairuotojui teks rinktis degalinių plovyklų siūlomas paslaugas. Jos akivaizdžiai brangesnės: jau paprasčiausių programų kainos prasideda nuo 12–23 Lt. Tiesa, turint degalinių tinklo nuolaidų kortelę, pavyktų sutaupyti. Tuomet paprasčiausia plovimo programa kainuotų nuo 10,2 Lt iki 17,25 Lt.

Tačiau pigiausios degalinių plovyklų programos, kitaip nei “Plaunu pats” ar “Švaros brolių”, neišvaškuos ar nenusausins kėbulo. Norint, kad automobilio kėbului būtų atliktos minėtos kosmetinės procedūros, teks rinktis sudėtingesnes programas, su nuolaidomis kainuojančias nuo 15,30 Lt iki 23,25 Lt. Akivaizdu, kad degalinių plovyklas gali rinktis tik labai skubantys arba pinigų netaupantys vairuotojai.

Mindaugas Malinauskas