Milžiniški ratai ir tūkstančiai „Swarovski“

kardas1

Milžiniški ratai, vienetinio dizaino kėbulas ir tūkstančiais „Swarovski“ kristalų dekoruotas salonas. Štai tokį sportinį kupė, kurį pakrikštijo AG Excalibur vardu, savomis rankomis pasigamino kaunietis Audronis Gestautas.

kardas3

Ryškiai raudonas, net 5,40 m ilgio automobilis labiausiai dėmesį patraukia milžiniškais ratais. Galinių AG Excalibur „batų“ aukštis siekia 1 m. Ne ką mažesni ir priekiniai. Jų aukštis – 85 cm. Įspūdį palieka ir tas faktas, kad vienas sportinio kupė ratas sveria net 75 kg.

Audronis prisimena, kad kai reikėjo ant lengvojo lydinio diskų sumontuoti padangas, Kaune nerado nė vienos įmonės, kuri būtų turėjusi tam tinkamas stakles. Todėl AG Excalibur savininkas sako, kad jas teko pirkti pačiam.

Dar vienas netikėtumas laukė automobilį apavus ratais. Dėl milžiniško apavo sportinis kupė išstypo į viršų net 15 cm ir tapo panašus į visureigį. Sprendžiant problemą, Audroniui teko išpjauti amortizatorių atramas, kad automobilis nusileistų į reikiamą aukštį.

kardas2

Išskirtinumo automobiliui suteikia ir masyvūs sparnai bei slenksčiai, siauri, įkypi priekiniai ir apvalūs galiniai žibintai, didžiulės į priekį atsikišusios radiatoriaus grotelės, sunkus, aukštai į viršų užkeltas galas bei trikampius primenantys duslintuvo antgaliai. Kupė priekyje ir gale Audronis įtaisė savos gamybos automobilio ženklą – AG raides (savininko inicialai) ir šikšnosparnio siluetą.

kardas6

Neįgudusi akis nepastebėtų, tačiau AG Excalibur išorėje yra įmontuotos net 8 kameros – po dvi priekyje ir gale bei po dvi kiekviename šoniniame veidrodėlyje. Šių kamerų reikia tam, kad didžiulį, gerokai išpūstą sportinį kupė būtų lengviau vairuoti ir pastatyti. Beje, kamerų perduodamas vaizdas yra matomas dviejuose centrinės konsolės viršuje įtaisytuose ekranuose.

kardas5

Pravėrus plačias AG Excalibur duris vairuotoją ir keleivį pasitinka pieno spalvos „Alcantara“ oda ir juoda, blizgia „Swarovski“ medžiaga dekoruotas salonas. Bene didžiausią įspūdį palieka „Swarovski“ kristalų gausa – oda aptrauktose kupė lubose galima suskaičiuoti net 600, o sėdynėse – dar 200 „Swarovski“ sagų. Sėdynių formą pabrėžia ir tamsūs „Swarovski“ kristalų apvadai.

kardas4

Tokie pat kristalai blizga ir centrinėje konsolėje – visi automobilio mygtukai yra iš padaryti iš jų. Neįmanoma nepastebėti ir milžiniškų centrinėje konsolėje pūpsančių rankenėlių, kurios taip pat iš kristalų. Viena jų yra pavarų perjungimo svirtis, kita – valdomos kameros.

„Mano automobilis kaip magnetas traukia žmonių dėmesį“, – sako Audronis. Kad jis nejuokauja, galėjome įsitikinti fotosesijos prie XI forto Kaune metu. Vos į aikštelę atvažiavusį AG Excalibur apspito minia turistų iš Olandijos ir būrys vietinių vaikų. „Ferrari ar BMW, – spėliojo vaikai, nė per žingsnį neatsitraukdami nuo vienetinio Lietuvoje pagaminto sportinio kupė.

Mindaugas Malinauskas