„Ne“ tvaikui automobilyje

Išlietas pienas ar cigarečių tvaikas, jaučiamas automobilio salone – tai erzinantys nemalonūs kvapai. Keletas „Auto Bild Lietuva“ patarimų padės jų atsikratyti.

Yra automobilių, į kuriuos, vos atidarius dureles, iš karto dingsta noras sėstis. Salone tvyrantis neplautų kojinių dvokas ir cigarečių dūmų kokteilis tampa tikru iššūkiu nosiai ir skrandžiui. Iš porų sklindantis tvaikas yra giliai įsigėręs į minkštus apmušalus ir dangą.

Tie, kurie šiame pragare ir vėl nori įkvėpti naujo automobilio kvapo, turės gerokai paplušėti. Pakabintas oro gaiviklis bei kvapusis aliejukas duos laikiną rezultatą – nemalonūs kvapai bus tik šiek tiek prislopinti. Netrukus jie ir vėl savo „itin maloniais“ aromatais ims mus persekioti.

Norint mašinos salone mėgautis ilgai išliekančiu gaivumu, teks griebtis nuodugnaus kompleksinio automobilio salono valymo. Tokios visavertės programos pradžia – plovimas. Atkreipiame domesį į tai, kad viskas, ko automobilyje neturi būti, prieš plaunant tiesiog išmetama.

Peleninės bei kiti panašūs blogo kvapo židiniai išvalomi ir išplaunami. Minkštiems apmušalams skirtomis putomis ir šepetuku nuvalomi kilimėliai ir sėdynės. Be to, po valymo šepečiu minštus daiktus būtina nuodugniai išsiurbti. Dėmesio, jei automobilyje susilaiko drėgmė, netrukus tvaikas ir vėl atsiras. Todėl kilimėlius reikia gerai išdžiovinti lauke ir palikti automobilį atviromis durelėmis arba langais saulėje.

Skubi pirmoji pagalba reikalinga norint pašalinti išlieto pieno ar vėmalų kvapą salone. Tam būtinai reikės šilto vandens, universalaus valiklio bei dezinfekcinės priemonės. Taip pat kempinės ir šepečio. Veiksmų seka būtų tokia: visas atliekas surinkti kempine, ant suteptos vietos užpurkšti universalaus valiklio ir šepečiu bei kempine sukelti putas. Po to viską nuvalyti sausa šluoste. Pabaigoje užpurkšti dezinfekcinės priemonės ir trumpam palikti. O automobilio salone išliejus daug pieno prireiks profesionalaus valytojo pagalbos.

Loreta Žilinskaitė