Laukiamoji Opel Astra

OperlAstra_IV_08_20

Kuo labiau artėja oficialus Astra IV debiutas, tuo su didesniu malonumu “Opel” giriasi techninėmis detalėmis, panaudotomis šiame itin laukiamame modelyje.

Astra stilistika primena Insignia

Naujoji penkiadurė Astra yra 4,42 m ilgio (dabartinė – 4,25 m), be to, ji turi 71 mm didesnį atstumą tarp ratų. Modelio forma išsiskiria patrauklia ėlinija su itin nuožulniu priekiniu stiklu ir gana staigiai nuleistu galiniu.

“Naujajame Astra panaudoti stilistiniai elementai jau matyti Insignia modelyje. Tiesa, jie interpretuojami kitaip, nes svarbu, kad kiekvienas “Opel” modelis išlaikytų savo išskirtinumą. Dvigubi galinių žibintų sparneliai ir dinamiška, aštri šonų linija ateityje bus matoma visuose “Opel” modeliuose”, – sako “General Motors Europe” dizaino padalinio atstovai.

Šie stiliaus elementai atsikartoja ir viduje, pvz., ant vairo, pavarų dėžės svirties ir centrinėje konsolėje. Ergonomiškos priekinės sėdynės užtikrina optimalų nugaros prilaikymą bei vairuotojo ir keleivių komfortą. Daug dėmesio skirta apdailos medžiagų kokybei.

Automobilis žavi naujoviškomis technologijomis

Daug techninių modelio konstrukcijos sprendimų perimta iš Insignia modelio, pvz., pakaba su elektronine valdymo sistema “Flex-Ride”, kuri prisiderina prie važiavimo stiliaus ir leidžia vairuotojui rinktis vieną iš trijų režimų (“Standard”, “Sport” ir “Tour”), biksenono žibintų sistema “Adaptive Forward Lighting” (AFL+), keičianti šviesos srauto stiprumą ir švietimo nuotolį priklausomai nuo važiavimo stiliaus ir kelio sаlygų (devyni švietimo režimai), “Opel Eye” sistema, atpažįstanti kelio ženklus ir perspėjanti apie eismo juostos keitimą. 

Į naująjį Astra bus montuojami aštuoni varikliai: dyzeliniai 1.3– 2.0 turės nuo 95 iki 160 AG, o benzininiai 1.4–1.6 – nuo 100 iki 180 AG. Naujas bus benzininis 1.4 turbo motoras, pasiekiantis 140 “arklių” – jis pakeis iki šiol naudojamą 1.8 agregatą. Oficialus modelio debiutas įvyks rugsėjo 17 d. Frankfurto automobilių parodoje.

Vitoldas Milius