„Porsche Carrera Cup Scandinavia“

ralis2

Savaitgalį Švedijoje Karlskogos trasoje vyko penktosios „Porsche Carrera Cup Scandinavia“ čempionato lenktynės, kuriose startavo du sportininkai iš Lietuvos – Jonas Gelžinis ir Tautvydas Barštys. Nors abu mūsiškiai sugebėjo iškovoti įskaitinių taškų, savo pasirodymą jie vertino santūriai.

Pasak komandos „Juta Racing“ vadovo Audriaus Gelžinio, šįkart oficialios treniruotės buvo itin trumpos, todėl pritrūko laiko automobilio reguliavimui ir įsibėgėjimui iki tokio greičio, kokiu važiavo „Carrera Cup Scandinavia“ lyderiai.

Kvalifikacinėse lenktynės rezultatai jau buvo kiek geresni, tačiau tarp greičiausiai Karlskogos trasoje ratus sukusio praėjusių metų čempiono Jocke Mangso ir J.Gelžinio sugebėjo įsiterpti dar šeši varžovai, buvę keliomis šimtosiomis sekundės dalimis greitesni.

„Tikri rūpesčiai prasidėjo pirmojo važiavimo antrame posūkyje, kai Joną taranavo pernelyg agresyviai važiavę ir savo jėgas pervertinę konkurentai. Po smūgių į automobilio galą ir šoną jis prarado keletą pozicijų. Tačiau blogiausia, kad deformuotas sparnas pradėjo siekti „Porsche“ padangą, kuri nuvažiavus keletą ratų sprogo“, – pasakojo komandos ‘Juta Racing“ vadovas.

J.Gelžiniui pavyko pasiekti techninio aptaranavimo zoną, pasikeisti ratą, grįžti į trasą ir pakovoti dėl antrosios lenktynių dienos startinės pozicijos. Nors jaunasis kaunietis finišavo paskutinis – greičiausias jo įveiktas Karlskogos trasos ratas garantavo 7 vietą antrajame finale.

Sekmadienį lenktynės vyko be didesnių netikėtumų. Lyderiai beveik visą laiką važiavo vienoje grupėje, o pasikeitimai jų rikiuotėje buvo itin nedideli, nes lenkti šioje trasoje itin sudėtinga. J. Gelžinis turėtą poziciją išsaugojo ir iškovojo 16 įskaitinių taškų. Kadangi pirmosios varžybų dienos „derlius“ viso labo 1 taškas, Jonas iš ketvirtosios vietos bendroje įskaitoje smuktelėjo į šeštąją.

T. Barštys pirmojo finalo metu važiavo labai neblogai, finišavo 15-oje pozicijoje ir pelnė 6 takšus. Antrąją lenktynių dieną jam sekėsi kiek prasčiau – aplenkęs tik tris varžovus jis užėmė 22 vietą.

Geriausiai Karlskogos trasoje sekėsi Fredrikui Larssonui, laimėjusiam abu važiavimus. Su 164 taškais šis švedas pakilo į 4-ąją vietą bendroje įskaitoje. Turnyrinės lentelės viršūnėje įsitvirtinę du sportininkai, beveik kiekviename etape finišuojantys tarp prizininkų – Cralle Lindholmas (214) ir Jocke Mangsas (213).

Kitas „Porsche Carrera Cup Scandinavia“ varžybų etapas vyks Norvegijoje „Valer“ trasoje rugpjūčio 28-29 dienomis.