„Porsche“ klubo gyvenimas

klubas

1949 metais Austrijoje buvo pagaminti pirmieji Porsche kupė modeliai ir pristatyti Ženevos automobilių salone. Tai buvo pirmasis šių modelių pasirodymas, po kurio prasidėjo ilga ir šlovinga jų karjera. Sportinis automobilis, tinkamas važinėti kasdien, sulaukė didelio dėmesio visame pasaulyje ir ilgainiui tapo kultiniu svajonių modeliu.

Ypatinga aura, tiksliu valdymu ir išskirtine dinamika pasižymintys bei daug džiaugsmo suteikiantys sportiniai Porsche automobiliai karaliauja ne tik lenktynių trasose, bet ir kasdieniuose keliuose. Taigi nenuostabu, kad visame pasaulyje šlovingos 60-ies metų istorijos laikotarpiu atsirado žmonių, besidominčių, remontuojančių, kolekcionuojančių, dalyvaujančių varžybose, rengiančių keliones šios markės automobiliais.

Ilgainiui jie pradėjo burtis į klubus, dalytis informacija, organizuoti bendrus renginius. Kuo konkrečiai užsiima entuziastingi „Porsche“ klubų nariai? Jie organizuoja įvairiausias lenktynes, žygius, klubo narių suvažiavimus, restauruoja senus modelius, rengia parodas. Ne išimtis ir Lietuva. Jau keletаą metų Lietuvos Porsche markės automobilių gerbėjai ir savininkai brandino idėjа susiburti į klubą.

Pastangos nenuėjo veltui – 2003 m. gruodžio 16 d. buvo įregistruotas Lietuvos Porsche klubas „Porker“. Nuo tos dienos klubas aktyviai ir sėkmingai gyvuoja, organizuoja daug puikių renginių. Vienas tokių, jau tapęs tradiciniu – kasmet vykstantis sezono atidarymas.

Šiemet jis buvo surengtas paskutinį gegužės savaitgalį. Šventė prasidėjo Kaune. Rotušės aikštėje išsirikiavo per 30 Porsche automobilių, tarp kurių buvo tokie modeliai kaip 912, 914 ir Carrera GT. Vėliau vyko orientacinio sporto Porsche automobiliais varžybos. Maršrutas driekėsi Kauno, Ukmergės, Anykščių ir Molėtų rajonų keliais.

Sezono atidarymo renginio dalyviai aplankė Molėtų observatoriją ir Anykščių rajone, Niūronių kaime, įsikūrusį Arklio muziejų. Lietuvos Porsche gerbėjų klubas, kaip organizacija, iki šiol neturėjo tarptautinio pripažinimo, nes registruotas buvo tik mūsų šalyje. 2008 m. klubo taryba priėmė sprendimą registruotis tarptautiniame „Porsche Clubs Worldwide“ registre ir tapti oficialiu klubu, patvirtintu „Porsche AG“.

Po ilgo ir nuoseklaus darbo 2009 m. vasario 19 d. „Porsche AG“ atstovai pasirašė dokumentą, patvirtinantį, kad „Porsche Club Lithuania“ yra oficialus, gamintojo patvirtintas klubas. Kartu jis tapo „Porsche Clubs Worldwide“ šeimos nariu. Įsitraukus į bendrą oficialių Porsche klubų būrį atsirado daugiau galimybių susitikti su bendraminčiais iš kitų šalių, dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose, sulaukti svečių  iš įvairių regionų savo renginiuose. Taigi šiemet prasidėjo naujas klubo istorijos etapas.

Vitoldas Milius