Kava kenksminga, kaip ir alkoholis

Didžiosios Britanijos mokslininkai siūlo vairuotojams susilaikyti nuo kavos ar kitų gėrimų, į kurių sudėtį įeina kofeinas, vartojimo prieš sėdant už vairo, rašo žurnalas „Kolesa„.

Buvo atliktas turimas, kurio metu pastebėta, kad nuovargis prie vairo yra tiesiogiai priklausomas nuo kofeino kiekio, kuris buvo suvartotas vairuojant. Praėjus tik vienai valandai po to, kai vairuotojas išgeria gėrimo su kofeinu ir dideliu kiekiu cukraus, žymiai sumažėja dėmesio koncentracija ir sulėtėja reakcija.

„Energetiniai gėrimai tinka, kai žmogus nori greit tapti budrus, tačiau šių gėrimų negalima vartoti reguliariai. Jei išgėrėte stiprią kofeino dozę, po poros valandų pakartojus, jokio efekto nebus“, – sako tyrimus atlikusio IAM instituto direktorius N. Greigas.

Amerikos Valgių ir gėrimų asociacija (American Food and Drink Administration) tvirtina, kad žmogus, suvartojęs didelį kiekį energetikų, tampa irzlus, nervingas, atsiranda nereguliarus širdies plakimas, nerišli kalba, tikai. O tai yra lygiai tokie pat simptomai, kaip išgėrus alkoholio.

www.auto-bild.lt