Kinija aplenks JAV gaminant elektromobilius

Kinija gali tapti pasauliniu lyderiu kuriančiu ir gaminančiu elektrinius automobilius, pralenkusi net JAV, rašo Boston.com. Šią mintį išsakė JAV energetikos ministro pavaduotojas D. Sandalou. Jo nuomone, abi šalys vystant elektrotechnologijas, turėtų dirbti kartu. Apie tai bus kalbama ir JAV prezidento B. Obamos vizito į Kiniją, kuris įvyks šių metų lapkritį, metu.

JAV šiuo metu parduodami tik vienos markės elektromobiliai Tesla, kurio kaina – daugiau negu 100 tūkst JAV dolerių (236 tūkst. litų). Tačiau jau 2010-aisiais metais, JAV pasirodys elektromobilis, sukurtas kompanijos BYD, o taip pat japoniškas elektromobilis Nissan Leaf. Amerikiečių gamintojai kol kas neturi kuo konkuruoti.

JAV vyriausybė pažadėjo elektrinių automobilių kūrimui skirti 25 milijardus JAV dolerių (59 mlrd. litų). Pirmajame etape 8 milijardus JAV dolerių (beveik 19 mlrd. litų) gaus kompanijos „Nissan“ ir „Ford“: 5,1 milijardą JAV dolerių (12 mlrd. litų) gausiantis „Ford“ planuoja pritaikyti savo gamyklas 13 naujų markių ekonominių automobilių gamybai, bei jau 2010-aisiais metais pardavimams pristatyti naują elektromobilį – sedaną.  „Nissan“ gausiantis 1,6 milijardo JAV dolerių (beveik 3,8 mlrd. litų) taip pat pertvarkys gamyklą, esančią Smirno mieste Tenesio valstijoje.

www.auto-bild.lt