Padangų pardavėjai ruošiasi žiemos sezonui

Padangų pardavėjai ir montuotojai ėmė ruoštis naujam žiemos sezonui. Štai Slovakijos „Matador“ gamyklos atstovai sunkvežimiu – transformeriu atgabeno naujausią savo produkciją pristatymui klientams Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai. Kiti – primena, kad patartina pasiruošimą šaltajam sezonui pradėti kuo anksčiau, kai padangų keitimo pikas dar neprasidėjęs.

Firmos „Autokamera“ teigimu, neverta taupyti padangų sąskaita: žiemos sąlygomis padangų techninės būklės įtaka eismo įvykiams padidėja 1,5-2 kartus. Dėl prastos padangų būklės pailgėja automobilio stabdymo kelias, slidžiame kelyje jis gali tapti nevaldomas.

Vos pašalus ar pasnigus galima pamatyti slidinėjančius, iš kiemų neišvažiuojančius automobilius. Taupymas ir neapdairumas gali skaudžiai atsiliepti – būti avarijos ar nelaimingo atsitikimo priežastimi: sudilusios ar netinkamos padangos neužtikrina reikiamo sukibimo su šlapiu, snieguotu ar apledėjusiu keliu.

Sudilusias padangas reikia pakeisti nauju komplektu, nes žieminės padangos, kurių protektoriaus gylis mažesnis nei 4-5 mm, tampa neefektyvios. Jei padangos ir žieminės, bet protektorius nudilęs, draudikai gali nepadengti avarijos nuostolių – tai dar vienas argumentas neatidėlioti padangų keitimo, tikintis „pratempti“ iki kito sezono.

Svarbu patikrinti ir akumuliatoriaus būklę: paprastai šaltu oru greičiau nusilpsta nekokybiški ir per ilgai eksploatuojami akumuliatoriai. Atšalus orams, akumuliatorių paklausa išauga kelis kartus.

www.auto-bild.lt