„Porsche“ atsisako savo išskirtinumo

Kompanija „Porsche“ per ateinančius 5-10 metų išleis serijinį sportinį elektromobilį. Apie tai laikraščiui „Welt am Sonntag“, kaip praneša Reuters, pareiškė naujas „Porsche“ vadovas M. Machtas, pakeitęs V. Videkingą.

Naujojo vadovo teigimu, pasibaigus pasaulinei ekonominei krizei, kompanija galės parduoti po 150 tūkst. automobilių per metus, o tai dvigubai daugiau negu rodo 2008-ųjų kompanijos rodikliai. Tokių rezultatų galima bus pasiekti tik atsisakius ekskliuzyvinio prekės ženklo strategijos ir pradėjus kurti naujus modelius.

M. Machtas buvo paskirtas „Porsche“ vadovu 2009-ųjų liepos gale, kai kompaniją paliko buvęs jos prezidentas V. Videkingas. Videkingas atsistatydino, nes nesutiko, kad būtų sukurtas aljansas su koncernu „Volkswagen“, kurio 50 proc. akcijų savininkas yra kompanija „Porsche“.

Kad galėtų supirkti „Volkswagen“ akcijas, „Porsche“ kompanija pasiskolino 10 mlrd. eurų. Tačiau prieš metus prasidėjusi krizė neleido įvykdyti pradėtų ketinimų. Dabar jau „Porsche“ taps „Volkswagen“ koncerno nare ir dešimtuoju jo prekės ženklu.

www.auto-bild.lt