Kai prieš trejus metus buvo pristatytas pirmasis 3 MPS modelis, atrodė taip, tarsi jis būtų vilkas avies kailyje. 260 AG buvo taip paslėptos, kad tik GTI žinovai galėjo jį identifikuoti. Nemaža skylė orui variklio dangtyje, šoniniai slenksčiai, 18 colių ratlankiai ir storas aerodinaminis sparnas gale – visa tai tarnauja greitam važiavimui.
2.3/260 AG variklis išpildo euro 5 standarto normas. Degalų sąnaudos 100 km nuvažiuoti yra 9,6 litro, o jei kas norėtų prasinešt su vėjeliu, tuomet būtų 13 litrų.
Vairuojant Mazda3 MPS, apima malonus jausmas. Automobilio garsas meiliai burzgia iš dviejų išmetimo vamzdžių, o važiuojant 200 km/h prasiveržia riaumojimas. Iki 100 km/h įsibėgėja per 6,1 sekundės. Automobiliu lekiant 250 km/h išsijungia elektronika.
Palyginus su ankstesniai modeliais, MPS yra komfortiškesnis. Nors šis modelis yra 10 milimetrų žemesnis, negu įprastas 3-čiukas, važiuojant patogiai spyruokliuoja. Puikiai pritaikytas greitam važiavimui automagistrale, bei važiuoti vingiuotais kelio ruožais.
Norėdami padidinti Mazda3 MPS stabilumą, gamintojai sustiprino automobilio vairo mechanizmą ir sumontavo specialius amortizatorius.
Maksimalus variklio sukimo momentas 380 Nm. Tarp kompaktinių sportinių automobilių, turinčių benzininį variklį, MPS su tokia galia galima vadinti karaliumi. Pavarų dėžė – 6 bėgių mechaninė, DSC, deja, šis modelis dar neturi.
Kaip tikras sportinis automobilis, Mazda3 MPS turi gerą garso sistemą, pusiau odines sportines sėdynes, ypatingą salono dizainą: raudonos siūlės, kiti papuošimai, RVW.
Spalį Europos rinkoje šį modelį bus galima įsigyti už 27,4 tūkst. eurų (94,6 tūkst. litų).
www.auto-bild.lt