VW Golf VI kovinį krikštą gavo Islandijos keliuose. Tai reiškia – trys dienos ekstremalaus važiavimo per vandenį, ledą ir lavos akmenukais nusėtus kelius! Žiauri kelionė, kuri be jokio gailesčio vokiečių kolegoms ir mums atskleidė stipriuosius bei silpnuosius Volkswagen charakterio bruožus.
„Dėmesio! Toliau – sunkiai pervažiuojama vietovė”. Moters balsas, sklindantis iš navigacinės sistemos, skamba per maloniai, kad šį įspėjimą suvoktume kaip rimtą grėsmę. „Tik nereikia mūsų gąsdinti! – mintyse nustumiame šį įspėjimą šalin. – Taip blogai tikrai nebus”. Ir tai buvo mūsų klaida! Bet apie viską nuo pradžių.
Kalbame apie naująjį VW Golf VI, kuris žurnalistams ir plačiajai visuomenei buvo pristatytas 2008 metų gale Islandijoje. Kodėl būtent Islandijoje? Šalyje, kurioje greitis apribotas iki 90 km/h, mažai kelių ir dar mažiau posūkių – kaip tokiomis sąlygomis galima įvertinti naują automobilį? Žurnalistai iš viso pasaulio važiavimo įspūdžiais mėgavosi kaip strėlė tiesiame greitkelyje tarp oro uosto ir Islandijos sostinės Reikjaviko. Mes vien tuo neapsiribojome ir nutarėme paieškoti ko nors pikantiškesnio.
Aplink Islandiją? Nelabai vykęs sprendimas…
Kaip nusprendėme, taip ir padarėme – pasiėmėme raktelius, žemėlapį su numatytomis išvykos vietomis ir po įprasto laimingo kelio palinkėjimo pajudėjome pirmyn.
Mūsų sidabrinis Golf yra „Comfortline” komplektacijos, turi 140 AG dyzelinę TDI „širdutę”, DSG ir gausią papildomą įrangą: šviesias odines sportines sėdynes, navigacinę sistemą ir – ne itin svarbus dalykas islandiškoje dykvietėje – automatinę „parkavimosi” sistemą. Taip, šis prabangus Golf mūsų ištvermės kelionei toks pat tinkamas, kaip sukriošęs sunkvežimis, atvežantis Holivudo įžymybes į „Oskarų” teikimo ceremoniją.
Iš sostinės pajudame rytų kryptimi. Variklio darbo visiškai negirdėti. Net ir šiek tiek spustelėjus akceleratorių. Naujasis „Common Rail” tipo dyzelinis variklis savo galią atskleidžia ne tik tolygiai, bet ir daug tyliau nei jo pirmtakas su tiesioginiu įpurškimo sistema. Be to, DSG greičių dėžė veikia beveik idealiai harmoningai.
Elektronika bėgius perjunginėja žaibo greitumu ir švelniai. Važiuodami nuo kalno rankiniu būdu prie vairo esančia svirtimi perjungiame žemesnę pavarą. Tai pavyksta puikiai: TDI ir DSG – nuostabus derinys.
VW tvirtina, kad naujasis Golf turi geresnę garso izoliaciją. Ir jie teisūs. Važiuodami per automobilio langą matėme šėlstantį labai stiprų vėją, iš rankų tiesiog plėšiantį automobilio dureles arba neleidžiantį jų atidaryti, bei tiesiog dūkstantį Atlanto vandenyną. Bet nei variklio, nei vėjo, nei kiti garsai išsileidus į šį ištvermės testą mūsų neerzino. Bent jau važiuojant ne didesniu kaip 120–130 km/h greičiu (šį greitį labai trumpai išbandėme rizikuodami gauti 500 eurų, arba per 1700 Lt, baudą).
Nuvažiavus 300 km apima komfortiškumo, saugumo ir jaukumo jausmas. Patogus vairas, įmontuoti aiškūs prietaisų ciferblatai skydelyje, dideli jungikliai, geras matomumas, sėdynės pasižymi geru šoniniu prilaikymu – tai tikras Golf. Tiesiog tobulas iki nuobodumo. Automobilinė tvirtovė, kurios nenori palikti.
Trūkumai? Keletas nedidelių: mažoki ir ne itin patogūs šoniniai veidrodėliai, šiek tiek apribojantys matomumą, saulėtą dieną truputį akinantys sidabriniai prietaisų ciferblatų apvadai. Ir dar kai kas – nelabai patogu įsėsti ir išlipti iš automobilio dėl sėdynių pozicijos, mat atrodo, lyg tai būtų ne paprastas kompaktinės klasės modelis, o sportinis kupė.
Bet čia tik pradžia – tuoj privažiuosime visai kitokį kelią, kurį balsas iš navigacinės sistemos apibūdino kaip sunkiai pervažiuojamą. Mūsų Golf kelyje dabar atrodo kaip tikras Touareg. Po keturių valandų kelio priekyje pagaliau pasirodo du automobiliai: Land Rover Defender ir ekspedicinis Unimog. Abu vairuotojai krato galvas nustebę, ko mums čia reikia. Ir tai suprantama, nes ši mirtina, skalbimo lentą primenanti trasa visureigiams yra niekis. O golfui?
Aštrių lavos akmenukų neatlaikė priekinė dešinė padanga. O bagažinėje – ne atsarginis ratas, o „Tire Fit” sandarinimo priemonė. Prastas pokštas, ypač kai bagažinės talpa 350 litrų. Kai perpjauta 55 numerio padanga, nepadeda joks „Tire Fit” – reikia naujo „bato”.
Sunkiausias išbandymas – pakabai
Po poros valandų, praleistų su šiuolaikinio vikingo Dodge Ram pagalba (įskaitant pamokymą: „Taip, taip – niekada nevažiuoti į kalnynus be dviejų atsarginių padangų…”), pajudame toliau. Dar 200 km per skalda padengtą mėnulio žemę.
Mūsų Golf bilda per garuojančius žemės įskilimus, įkrinta į gilias duobes, perplaukia gurguliuojančius purvo ežerus ir neria per sraunius upelius – brutali kankynė. Ypač ašims, lingėms, amortizatoriams, dujų išmetimo sistemai ir automobilio apačiai. Tik retkarčiais pavyksta važiuoti greičiau nei 60 km/h. Po 31 važiavimo valandos ir įveiktų 1996 km aplink Islandiją mūsų testuotas Golf ir vėl Reikjavike.
Jokio bildesio, jokio ūžimo, tarsi nieko nebūtų įvykę – VW Golf nusipurto nuo savo skardinio apdaro tamsias dulkes ir juo vėl galima važinėti mieste. Atiduodami automobilį girdime VW darbuotojo perspėjimą vienam žurnalistui: „Aplink Islandiją? Pamirškit! Tai neįmanoma…”
Loreta Žilinskaitė
Išvada
Pavyko! VW Golf sėkmingai įveikė ištvermės testą Islandijos keliais ir puikiai pasirodė įveikdamas varginančias bekelės trasas, besidriekiančias tarp ledynų ir vulkanų. Šeštos kartos Golf yra nepriekaištingas, tylus, komfortiškas ir, kaip parodė testas, labai stabilus. Jeigu kalbėsime apie kokybę, čia matomas ir juntamas šuolis į priekį. TDI ir DSG – daugelio vairuotojų svajonių derinys.
Privalumai
Kokybiškos apdailos medžiagos
Turtinga įranga
Trūkumai
Nėra atsarginio rato
Prastas matomumas per šoninius veidrodėlius
Techniniai VW Golf VI 2.0 TDI DSG duomenys
Ilgis/plotis/aukštis (mm) 4196/1786/1464
Variklis turbodyzelinis R4
Variklio darbinis tūris (kub. cm) 1968
Maks. galia (AG esant aps./min.) 140/4200
Maks. sukimo momentas (Nm esant aps./min.) 320/1750
Įsibėgėjimas (s) 0–100 km/h 9,3
Maksimalus greitis (km/h) 207
Atstumas tarp ašių (mm) 2600
CO2 emisija (g/km) 142
Vidutinės degalų sąnaudos (l/100 km) 5,4 s
Kaina* (eurais Vokietijoje) nuo 24 100
* šios versijos kaina Lietuvoje dar nežinoma, o bazinė Golf VI versija „Trendline”, varoma 1.4 benzininio variklio, kainuos nuo 46 800 Lt
www.auto-bild.lt