Biodyzeliną mokslininkai laiko kenksmingu aplinkai

Bioetanolio naudojimas kaip kuro automobiliams skatina į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekio augimą, o taip pat – iškertamų miškų plotą. Tokie duomenys buvo gauti Amerikos mokslininkų atliktų tyrimų metu, rašo žurnalas Science.

Anksčiau buvo manoma, kad biodegalai yra nekenksmingi aplinkai, tačiau mokslininkai paskaičiavo visą nuostolį aplinkai, kuris gaunamas surenkant augalus, iš kurių gaminamas bioetanolis (cukranendrės, kukurūzai), juos pervežant ir perdirbant, ir išsiaiškino, kad bioetanolio naudojimas gali būti anglies dvideginio kiekio, išmetimo į aplinką, padidėjimo priežastimi.

Šalims naudojant vis daugiau šių degalų, išaugs ir plotas, kuriame sėjami kukurūzai ir nendrės, o tai reiškia, kad bus iškirsta daugiau miško. Mažesnis miškų plotas reiškia, kad miškai perdirbs į deguonį mažiau anglies dvideginio.

Tyrime sakoma, kad norint iki 2050-ųjų metų sumažinti anglies dvideginio išsiskyrimo į aplinką kiekį, reikia iškirsti 59 procentus viso pasaulyje esančio miškų ploto ir užsodinti juos augalais, iš kurių bus gaminamas bioetanolis. Neperdirbto CO2 kiekį tai padidins 9 milijardais tonų per metus.

www.auto-bild.lt