Bus išdalinta 19 tūkstančių atšvaitų

Lietuvos policijos ir transporto priemonių draudikų biuro organizuojamo projekto „Būk matomas ir saugus kelyje“ metu žadama išdalinti apie 19 tūkstančių atšvaitų, rašoma pranešime spaudai.

Šio projekto tikslasi – atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį į būtinumą vykdyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus, siekti, kad pėstieji, ypač suaugusieji, taip pat dviratininkai, vadeliotojai tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, įprastų naudoti atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.

Projektas vyks šių metų spalio-gruodžio mėnesiais (po dvi savaites kiekvieną mėnesį):
– spalio 12-25 d.;
– lapkričio 9-22 d.;
– gruodžio 14-27 dienomis.

Projekto metu mokslo įstaigose, savivaldybėse, seniūnijose, parapijose bus organizuojami susitikimai su jaunimu, jų tėvais, bendruomene. Po paskaitų bus dalijami atšvaitai. Atšvaitai bus dalijami jų neturintiems dviratininkams, pėstiesiems, vadeliotojams ir kelyje. 

Lietuvoje per pastaruosius dvejus metus eismo įvykiuose žuvo 410 pėsčiųjų. Daugiau kaip pusė jų (70 proc.) į įvykius pateko ir žuvo tamsiuoju paros metu. 2009 m. sausio-rugpjūčio mėn. eismo įvykiuose žuvo 58 pėstieji, 42 iš jų – tamsiuoju paros metu.

www.auto-bild.lt