„Ford“ savininkai didžiausi šiukšlintojai

Automobilio markė lygiai taip pat įtakoja vairuotoją, kaip ir jo gyvenamoji vieta, rašo žurnalas „Kolesa“. Tokią išvadą padarė Didžiosios Britanijos sociologai iš organizacijos „Išlaikykime Britaniją švarią“ (Keep Britain Tidy). Mokslininkų tyrimai parodė, kad vairuotojo švaros pojūtis tiesiogiai priklausomas nuo automobilio markės, kurią jis vairuoja.

Organizacija, kuri prižiūri Britanijos kelių švaros būklę, kas mėnesį vidutiniškai gauna 6 tūkstančius pranešimų apie šiukšlių mėtymą pro važiuojančių automobilių langus.

Ypač daug pranešimų gauta iš pietrytinės Jungtinės Karalystės dalies, o mažiausiai – iš šiaurės rytų. Patys didžiausi šiukšlintojai yra „Ford“ automobilio markės savininkai – apie juos gauta 1000 nusiskundimų, o patys „švariausi“ – BMW savininkai, kas mėnesį apšiukšlinantys kelius tik 300 įvairaus plauko šiukšlių.

Kasmet Anglijos keliuose surenkama daugiau negu 700 tūkstančių maišų šiukšlių. Cigarečių nuorūkos yra labiausiai paplitęs šiukšlių tipas, jį vejasi greitojo maisto restoranų pakuotės.

Įdomu ar Lietuvoje vedama panaši statistika ir, jei vedama, kokie būtų jos rezultatai?

www.auto-bild.lt