K.Vasiliauskas FPA čempionate liko antras

vinas_1_10_19

Lietuvos lenktynininkas Kazimieras Vasiliauskas iškovojo antrają vietą bendroje Formula Palmer Audi (FPA) čempionato įskaitoje. Lemiamose, trečiosiose savaitgalio lenktynėse Snetertono trasoje, Kazimieras pateko į avariją ir nebegalėjo tęsti kovos dėl čempiono titulo.

Jo artimiausias persekiotojas prancūzas Tristanas Vautier po susidūrimo su J.Palmeriu lenktynių taip pat nebaigė.   Čempionate nugalėjo Ričardas Plantas, trečiosiose lenktynėse laimėjęs aštuntą vietą.

„Startavau labai gerai ir iš karto aplenkiau Emmą Kimilainen. Artėdamas prie pirmojo posūkio atsidūriau tarp T.Vautier ir R.Planto. Su pastaruoju ir susidūriau, o po to lenktynių tęsti nebegalėjau, buvo pažeista mano formulė. Ne ką toliau nuvažiavo ir T.Vautier. Trasoje apsisuko F.Rosenqvistas ir, norėdamas išvengti avarijos, J.Palmeris staigiai suko į dešinę. Bet ten buvo T.Vautier, kurio automobilis po susidūrimo apsivertė. Nors lenktynės buvo pristabdytos ir prie Tristano privažiavo medikų automobilis, tačiau lenktynininkas pats išlipo iš sudaužytos formulės. Tikiuosi, kad jam viskas gerai.“

vinas2

„Labai gaila, kad nepavyko laimėti čempionato. 50 000 svarų prizas man būtų labai palengvinęs startą kitų metu Formulės 2 lenktynėse. Tačiau liūdėti laiko neturiu, jau už dviejų savaičių įvyks finalinis Formulės 2 etapas Barselonoje, kuriam turiu gerai pasiruošti. Norėčiau labai padėkoti savo tėčiui ir visai šeimai už man suteiktą galimybę lenktyniauti. Ypatingai dėkoju savo sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje. Jų parama man labai svarbi“, – pasibaigus lenktynėms kalbėjo K.Vasiliauskas.

Nors finalinės lenktynės baigėse ne taip kaip tikėtasi, tačiau sportininko treneris Darius Jonušis buvo optimistiškai nusiteikęs:“-Šis rezultatas Kazimierui atvers dar daugiau automobilių sporto pasaulio durų. Labai retas atvejis, kai tik pirmą pilną sezoną lenktyniaujantis sportininkas pasiekia tokių aukštumų.

Jei ne pirmoji, mažiau sėkminga sezono pusė, Kazimieras būtų čempionas. Dabar ruošimės Formulės 2 finalui, dar kartą pakartosim BMW vairavimo akademijos kursą,  o taip pat sudėliosim kito sezono planus. Žinoma, viskas priklausys nuo biudžeto, kurį mums pavyks surinkti, tačiau tikiuosi, jog po tokių pergalių, Kazimieras tikrai atkreips daugelio reklamos užsakovų žvilgsnius.

Šiemet jį rėmė vienintelė Lietuvos bendrovė „Star1 Airlines“, kurios vadovai patikėjo Kazimiero potencialu. Žinau, kad jie dabar džiaugiasi su mumis ir jų parama tikrai nenuėjo veltui“.

Čempionato rikiuotė po 20 lenktynių:

1 Plant, R 330pts

2 Vasiliauskas, K 313pts

3 Foster, A 304pts

4 Vautier, T 303pts

5 Kimiläinen, E 260 pts

www.auto-bild.lt

Šaltinis: „Promosportas“