Kelių priežiūros įmonės pradėjo šaltąjį sezoną

Prasidėjus ankstyvai žiemai pirmieji kelininkų automobiliai jau valo šalies kelius, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime.

Šiais metais, pablogėjus ekonominei situacijai, regioninėms kelių priežiūros įmonėms skiriama mažiau lėšų keliams prižiūrėti, teigia susisiekimo ministras.

Kelininkų teigimu, šią žiemą magistraliniai ir krašto keliai bus prižiūrimi pagal antrąjį priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos budės, valys sniegą ir barstys slidumą mažinančias medžiagas magistraliniuose keliuose nuo 4 iki 22 val., krašto keliuose – nuo 6 iki 19 valandos. Magistraliniai keliai turės būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 3 val. , o krašto – ne daugiau kaip 4 val. nustojus snigti. Visi rajoniniai keliai prižiūrimi pagal rajoninių kelių trečiąjį priežiūros lygį.

Gyventojų prašoma ypatingo atsargumo saugant savo ir aplinkinių sveikatą ir gyvybę keliuose. Vairuotojai prašomi nepamiršti laiku pasikeisti automobilių padangų į žiemines, važiuoti saugiu greičiu, pėstieji taip pat prašomi būti itin atsargūs kelyje, nepamiršti užsisegti atšvaitų.

www.auto-bild.lt