Lietuviai išvyksta lenktyniauti į Vengriją

isvyksta_10_05

Spalio 9-10 dienomis Vengrijoje, garsiajame Hungaroringo žiede rengiamos 12 val. trukmės automobilių žiedinės lenktynės „Michelin Tyre partner 12 h Hungary-2009“. Į jas trečiadienį išvyksta ir aštuonių mūsų šalies žiedo meistrų desantas.

„Neblėstanti ilgų nuotolių trauka ir žavesys – taip galima būtų apibūdinti Lietuvos sportininkų ryžtą sunkmečio sąlygomis dalyvauti ne tik nemenkų lėšų, tačiau ir daug išvermės bei kruopštaus pasirengimo reikalaujančiose maratoninėse lenktynėse“, – teigia vienas iš „Dovanų manija-Ataka Racing“ komandos įkūrėjų bei vadovų Vitoldas Milius.

Šių metų pradžioje ši ekipa sėkmingai dalyvavo parą trunkančiose lenktynėse „Toyo Tyres 24h of Dubai“, vykusiose šalia didžiausio Jungtinių Arabų Emyratų miesto Dubajaus įrengtoje trasoje, jubiliejinėse, dešimtosiose „Omnitel 1000 km. lenktynėse“ Palangoje ir visose trejose Kačerginėje surengtose 4 val. lenktynėse.

Ekipos sportininkai Karolis Šikšnelis, Martynas Samuitis, Arūnas Granskas ir Kęstutis Binkauskas sezono uždangą pasiryžę nuleisti Vengrijoje 12 val. lenktynėse.

Šioms batalijoms jie kartu su Lietuvos mechanikais specialiai parengė 2007 metų laidos „Honda Civic Type R“ automobilį, kurio 2 litrų darbo tūrio variklis išvysto per 200 AG pajėgumą ir su kuriuo Vengrijoje jie varžysis A2 klasėje. Sumontuoti specialūs „Proflex“ amortizatoriai, o į Hungaroringo trasą automobilis išriedės su „Michelin“ padangomis.

„Automobilį specialiai ilgų nuotolių lenktynėms rengėme kantriai ir kruopščiai, nes iš anksto žinome, kad tegu ir skambiu „Dovanų manijos“ vardu pavadintai komandai varžovai dovanėlių trasoje dalinti nesirengia, – prieš išvykdamas į Vengriją kalbėjo šios komandos lenktynininkas ir vienas UAB „Dovanų manija“ savininkų K. Binkauskas. – Nors nepuoselėjame vilčių aplenkti greituosius žiedo monstrus „Porsche“ ar BMW, kurių į Hungaroringą susirinks net keliolika, tačiau dėl prizinės vietos savo klasėje pasiryžę kautis“.

Vengrijoje vyksiančiose 12 val. lenktynėse varžysis tikrai grėsmingi, vienas kito verti varžovai, puoselėjantys viltis tik apie vietą ant nugalėtojų pakylos. Likus savaitei iki varžybų paraiškas jose dalyvauti buvo padavusios 37 komandos iš 14 pasaulio valstybių – Austrijos, Vokietijos, Vengrijos, Olandijos, Švedijos, Slovakijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Australijos, Rusijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos ir Lietuvos.

Mūsų šaliai atstovaus ir „Rotoma Racing“ komanda, kurios lenktynininkai Robertas Graudinis, Rytis Garbaravičius, Ramūnas Čapkauskas ir Gediminas Ramonas vairuos trijų litrų darbo tūrio variklį turintį „BMW M3“ automobilį ir varžysis A4 klasėje.

Po visų treniruočių Lietuvos, kaip ir visų kitų sportininkų, dalyvaujančių „Michelin Tyre partner 12h Hungary-2009“ lenktynėse, pirmasis egzaminas laukia jau šeštadienį, spalio 9 d., 17.15 val., kai prasidės kvalifikacinės varžybos, kuriose jų dalyviai kausis dėl geresnių starto pozicijų pagrindinėse lenktynėse. Joms startas bus duotas sekmadienį, spalio 10 d., 10.00 val.

Lenktynės finišuos sekmadienį lygiai 22 val., o jas laimės komanda, per 12 val. laiko limitą įveikusi daugiausia Hungaroringo trasos ratų, kurių vieno ilgis – 4,381 kilometro.

Nuotraukoje : „Dovanų manija-Ataka Racing“ komandos sportininkai (iš kairės) K. Šikšnelis, M. Samuitis ir K. Binkauskas, pasirengę kelionei į Vengrijoje vyksiančias 12 val. lenktynes.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

www.auto-bild.lt