Motokroso turnyre dalyvaus Fredrik Johansson

Fredrik Johansson1_10_28

Lapkričio 7 dieną Vilniuje vyksiančiame ekstremalaus laisvojo stiliaus motokroso (FMX) turnyre dalyvaus dar vienas populiarus FMX sportininkas – Fredrik Johansson. Jis prisijungs prie gausaus būrio žinomų FMX sportininkų, garsiausių pasaulio turnyrų „Red Bull X-Fighters“, „X-Games“ ir Pasaulio FMX Čempionatų lyderių, rašoma pranešime.

Švedas Fredrik Johansson, vadinamas Fred’u, dalyvauja FMX turnyruose nuo 2002 metų, tačiau jo šlovės metais laikomi 2006-ieji, kai jis pelnė pripažinimą tarptautiniuose turnyruose. Jis buvo vienas iš pirmųjų FMX sportininkų, atlikusių „360“ ir „Cordova“ salto.

Dėl traumų turėjo padaryti pertrauką keliems mėnesiams, tačiau 2007 metais į tarptautines varžybas jis sugrįžo su naujais ir neįtikėtinais triukais, tokiais kaip garsusis „No Foot Can Can Indie backflip“. 2008 metais „Red Bull X-Fighters“ turnyre jis sėkmingai atliko „540 Flair“ triuką ir yra vienas iš keleto FMX sportininkų, galinčių pasigirti šiuo pasiekimu.

„Fred‘as turi savitą stilių ir moka įtikti publikai. Žiūrovai visada karštai sutinka salto derinius, tokius kaip jo firminis „Screw“, „Cordova“ ir „One Foot Can Can“ salto“, – teigė Toomas Villo, renginio organizatorius.

Fred‘as yra vienas pirmųjų FMX sportininkų, atliekančių triukus su keturtakčiu motociklu. Keturtakčiai yra labiau „draugiški aplinkai“, tačiau triukus su jais atlikti sudėtingiau nei su dažniausiai FMX sporte naudojamais dvitakčiais motociklais. Pastarieji yra lengvesni, o jų variklio apsisukimų skaičius per minutę yra didesnis nei keturtakčių.

Fredrik Johansson_2

Renginyje taip pat dalyvaus gerai žinomi motokroso sporto atstovai Jimmy Verburgh iš Belgijos, Fabian Bauershashs ir  Sebastian Wolter iš Vokietijos, Martin Koren iš Čekijos, Nick Franklin iš Naujosios Zelandijos, Fredrik Berggren ir Martin „Flap“ Snellstrom iš Švedijos, Dustin Miller ir Ryan Logan iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV).

Savo dalyvavimą renginyje atšaukė prancūzas Thomas Pages. Dėl rugsėjo mėnesį atsinaujinusių sveikatos sutrikimų po anksčiau patirtų traumų jis priverstas padaryti kelių mėnesių pertrauką.

Bilietai į FMX turnyrą „Siemens“ arenoje parduodami „Tiketa“ kasose ir internetiniame portale www.tiketa.lt. Bilietų skaičius dėl saugumo – ribotas. Bilietų kaina – nuo 30 iki 60 Lt, tačiau bilietai nuo lapkričio 4 d. brangs. Vaikai, kurių ūgis mažesnis nei metras, įleidžiami nemokamai. Šiuo metu galima įsigyti keturis bilietus už trijų bilietų kainą.

Turintiems bilietus į anksčiau planuotą rugsėjo 4 dienos turnyrą lapkričio 7 dienos renginyje bus skirtos geriausio matomumo vietos (111 ir 110 sektoriuose) „Siemens” arenoje.

Apie laisvojo stiliaus motokrosą

Laisvojo stiliaus motokrosas – tai iš motokroso kilusi ekstremalaus sporto rūšis, kurioje sportininkai motokroso motociklais demonstruoja šuolius su akrobatiniais triukais. Kuo sudėtingesnis triukas – tuo audringesnės žiūrovų ovacijos ir aukštesni teisėjų įvertinimai.

Iki šių dienų susiformavo du pagrindiniai varžybų stiliai: Big Air ir Freestyle MotoCross, lietuviškai vadinamas laisvojo stiliaus motokrosu. Big Air – tai vieno, bet geriausio triuko demonstravimas. Kiekvienas motociklininkas gali atlikti po tris maždaug dvidešimties metrų aukščio šuolius, kuriuos 100 balų sistema vertina 10 teisėjų. Nugalėtojas išrenkamas suskaičiavus geriausių šuolių įvertinimo vidurkį.

Senesnė varžybų forma yra laisvojo stiliaus motokrosas. Šių varžybų metu kiekvienas motociklininkas pasirodo du kartus, kai vienas pasirodymas trunka nuo 1,5 iki 14 minučių. Važiuodamas dalyvis ant įvairių tramplynų atlieka tiek šuolių, kiek įstengia. Sportininko pasirodymas vertinamas kaip ir Big Air varžybose.

Populiariausios varžybos yra „Red Bull X-Fighters“, „X-Games“, „Gravity Games,“ „Big-X“, „Moto-X Freestyle National Championship“.

www.auto-bild.lt

Nuotraukose F. Johansson