Naujas „Toyota“ automobilis – valdomas vairalazde

toyota

41-oje Tokijo automobilių parodoje, kuri vyks šių metų spalio 24 – lapkričio 5 dienomias, bus galima išvysti naują „Toyota“ gaminį – konceptą FT-EV, rašo automobilesreview.com.

Naujasis automobiliukas kompaktiškesnis net už Toyota iQ, tačiau vis dar yra keturvietis.

Nauja automobilyje yra taip vadinama „drive-by-wire“ sistema, tai yra valdymas vairalazdės pagalba. Vairalazde valdoma yra ir akceleratorius, ir stabdymas, ir vairavimas. Pašalinus įprastus pedalus, atsirado vietos kojoms, bei galimybė išlaikyti automobilyje keturias sėdimąsias vietas.

FT-EV išorė dizainas išsiskiria originaliu papildomo priekinio stiklo įkomponavimu šiek tiek žemiau, negu įprastuose automobiliuose. Toku būdu pagerėjo priekinis matomumas. Tačiau dėl to automobilio žibintus teko įmontuoti aukščiau negu paprastai – šalia papildomo stiklo. Abi automobilio durys yra valdomos elektra ir atsidaro pasislinkdamos į šoną.

Didžiausias FT-EV II koncepto greitis – 60 mylių per valandą, o su pilnai įkrauta baterija vienu ypu galima įveiktiti daugiau negu 50 mylių. Tad automobilis skirtas labiau važiavimui mieste, negu užmiestyje.

toyota-ft-ev-ii-concept-01

toyota-ft-ev-ii-concept-02

toyota-ft-ev-ii-concept-04

www.auto-bild.lt