Valdžia skriaudžia biodyzelino gamintojus

Degalų gamintojams nuo kitų metų nebeapsimokės maišyti degalų su biopriedais, jeigu bus panaikinta dabar galiojanti akcizų lengvata degalų daliai, pagamintai iš biologinės kilmės medžiagų, rašo Verslo žinios“.

Finansų ministerijos sprendimas reiškia viena – nuo kitų metų kils degalų kainos – benzinas brangs 9 ct./l, o dyzelinas – 6 ct./l.

Ekspertų nuomone, padėtis šalyje nėra pati palankiausia mokesčiams ir kainoms didinti. Lengvatos atsisakymas ne tik privers gyventojus mokėti daugiau už degalus, bet ir panaikins ką tik pasiektą rezultatą – dėl išaugusių kainų tranzitas vėl suks į kaimynines šalis.

Lietuvos biodegalų gamintojai jaučiasi skriaudžiami, mat naftininkai dažnai renkasi JAV, Brazilijos ar Argentinos produkciją – valstybių, kurios subsidijuoja biodegalų gamybą. O kur tuomet lieka vietos gamintojai?

Be to, nėra kontrolės, kuri stebėtų ar naftininkai tikrai maišo biodyzeliną į degalus, nors, jei degaluose nėra privalomos biodegalų dalies, tokį produktą parduoti lietuvos teritorijoje draudžiama.

Anot Vyriausybės, kadangi šiuo metu variklių benziną, dyzeliną ir taip privaloma maišyti su biologinės kilmės medžiagoms, papildomai taikyti lengvatą netikslinga. Planuojama dėl to gauti papildomus 70 mln. litų.

www.auto-bild.lt