Britai „muš“ rekordą su 1800 arklio galių super automobiliu

[imagebrowser id=52]

Britanijos kompanija „Keating“ kitų metų rugsėjį planuoja pasiekti naują serijiniams automobiliams skirtą pasaulinį rekordą – Jutos valstijos dykumoje (JAV)  įsibėgėti iki 480 kilometrų per valandą.

Prieš mėnesį automobilis Keating TKR įsibėgėjo iki 416 kilometrų per valandą, ir „sumušė“ amerikiečių automobilio SSC Ultimate Aero rekordą. Pastarasis automobilis  2007 metais, pasiekęs 411 km/h greitį, buvo pripažintas pačiu greičiausiu serijiniu automobiliu pasaulyje. Apie tai rašo žurnalas Car.

tkr11_09Naujam bandymui kompanija „Keating“ paruošė specialią TKR automobilio versiją, į kurią bus įmontuotas septynių litrų benzininis variklis su dviem turbo kompresoriais, pasiekiantis 1800 arklio galių. Taip pat automobilis gaus saugos karkasą, gaisro gesinimo sistemą ir stabdymo parašiutą. Automobilis svoris – tik 1000 kilogramų.

Standartinis Keating TKR automobilis turi 1500 arklio galių variklį, kėbulą iš stiklo pluošto. Tokia mašina kainuoja 250 tūkstančių svarų sterlingų (964 tūks. litų). Nuo praeitų metų balandžio, kai įvyko šio automobilio premjera, kompanija „ Keating“ pardavė tik keturis TKR modelio automobilius – vienas buvo nupirktas Jungtinėje Karalystėje, du išvyko į Australiją, o dar vieną užsakė automobilių kolekcionierius iš JAV.

www.auto-bild.lt

Foto: carmagazine.co.uk