Į Lietuvą veržiasi Šri Lankos piliečiai?

Į Lietuvą veržiasi Šri Lankos gyventojai. To įrodymas – Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečių operacijos metu VSAT pareigūnai sulaikė du neteisėtai į Lietuvą patekusius nelegalius imigrantus ir du jų vedlius Lietuvos piliečius.

Penktadienį naktį VSAT Operatyvinės veiklos valdybos, Varėnos rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus bei Specialiosios paskirties būrio pareigūnai, bendradarbiaudami su Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto Lydos būrio pasieniečiais, ties Varėnos rajono Aladiškių kaimu aptiko dviejų asmenų pėdsakus. Jie į Lietuvą vedė per valstybės sieną su Baltarusija. Įvykio vietą taip pat apžiūrėjo VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi.

Specialios operacijos metu pasieniečiai nustatė sodybą Prienų rajone, kur gali būti slepiami neteisėtai per valstybės sieną gabenami asmenys. Nuo jos iki pažeidimo vietos Varėnos rajone – apie 80 kilometrų.

Penktadienį pasieniečių pajėgos čia surengė pasalą ir netrukus sulaikė automobilį Volkswagen Passat. Jį vairavo 20 metų Šalčininkų rajono gyventojas. Kartu vyko dar vienas 21 Šalčininkų rajono gyventojas ir du tamsaus gymio vyrai. Pastarieji turėjo tik asmeninių daiktų ir pasus, išduotus 21-erių metų vienmečiams Šri Lankos piliečiams.

Tą pačią dieną VSAT pareigūnai abiejų šalčininkiečių gyvenamosiose vietose atliko kratas. Jų metu pasieniečiai aptiko neregistruotą lygiavamzdį medžioklinį šautuvą ir 10 šovinių, 6 mm kalibro revolverį bei 29 jo šovinius, taip pat nedidelį kiekį rusvos spalvos augalinės kilmės medžiagos. Jos kilmę nustatys ekspertai.

Šeštadienį Varėnos rajono apylinkės teismas leido abu šalčininkiečius suimti dviem mėnesiams, abu nelegalus – mėnesiui. Ketveriukę pasieniečiai uždarė į areštinę.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo bei neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną VSAT Varėnos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Už tai, kad gabeno neteisėtai valstybės sieną perėjusius užsieniečius, abiem šalčininkiečiams gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Autobild.lt