Jubiliejaus proga išleis naują variklį

Čekijos automobilių gamintoja „Škoda Auto“ švenčia variklių gamybos Mladá Boleslavo gamykloje 110 metų jubiliejų. Daugiau nei prieš šimtmetį būtent čia buvo pagamintas pirmasis vidaus degimo variklis „Laurin & Klement” motociklui, rašoma pranešime

Varikliai automobiliams Mladá Boleslave gaminami nuo 1905 m. Tačiau istorijos eigoje čia buvo gaminama ir kitokios paskirties produkcija: I pasaulinio karo metu – kėlimo mechanizmai karšto oro balionams, septintajame-aštuntajame dešimtmetyje – šaldymo agregatai, ir t.t. Nereikia pamiršti ir originalios konstrukcijos  „Laurin & Klement” aviacinių variklių, kurių gamyba pradėta dar 1910 metais.

Šiuolaikinių variklių gamyba Mladá Boleslovo gamykloje pradėta 2001 m. gruodžio 20 d. Šiame ceche darbuojasi 600 aukštos kvalifikacijos specialistų, per dieną nuo konvejerio čia nurieda 2800 galios agregatų įvairiems „Škoda“ modeliams.

Įspūdingas jubiliejus Mladá Boleslave sutampa su kitu ne mažiau reikšmingu įvykiu – visiško naujo mažos kubatūros benzininio variklio gamybos pradžia. Šis motoras bus montuojamas ne tik į „Škoda“, bet ir į „Audi“, „Volkswagen“ bei „Seat“ automobilius. Naujasis 1,2 litro darbo tūrio variklis su turbokompresoriumi turi tiesioginio degalų įpurškimo sistemą ir išvysto 105 AG (77 kW) galingumą, svarbiausi jo privalumai – sumažinta CO2 emisija ir itin nedidelės degalų sąnaudos.

„Škoda Auto“ variklių gamybos svarbiausios datos:

1895 m. – „Laurin & Klement“ kompanijos įkūrimas

1899 m. – pirmojo motociklo su savos konstrukcijos varikliu pristatymas

1905 m. – pirmojo L&K automobilio su savos konstrukcijos varikliu pristatymas (Voiturette L&K Type A)

1907 m. – pagamintas vienas pirmųjų pasaulyje 8 cilindrų variklis automobiliui

1,2 TSI

www.auto-bild.lt