Las-Vegase įvyko lenktyninio „Ford“ pikapo premjera

[imagebrowser id=42]

Las Vegase, SEMA parodoje, įvyko dviejų naujų lenktynėms skirtų pikapo versijų pristatymas: Ford F-150 SVT Raptor — pačios galingiausios versijos su 6.2 litrų, V8, 411 arklio galių (587 Нм) varikliu ir lenktyninio automobilio Raptor XT, paruošto „Ford Racing“ padalinio specialiai bekelės lenktynėms. Apie tai rašoma oficialiame „Ford“ pranešime spaudai.

Lenktyninis pikapas pagamintas baze naudojant įprastą „Raptor“ modelį, tačiau nėra skirtas važinėjimui įprastuose keliuose. Visų varomųjų ratų automobilyje įmontuotas 500 arklio galių atmosferinis, V8, 6,2 litro variklis su  šešių pakopų automatine pavarų dėže. Automobilio salone yra specialus saugumo karkasas, sėdynės su penkiataškiais saugos diržais ir metaliniai sutvirtinimai bei papildomi žibintai ant priekinio buferio.

ford11_042008-aisiais metais specialiai automobilių išbadymui surengtose „Baja 1000“ lenktynėse dalyvavo Raptor XT prototipas, kurio pavadinime buvo „R“ indeksas, o jame įmontuotas variklis taip pat turėjo 500 arklio galias, kaip kad ir serijinis variklis.

Ford Raptor XT bus pagaminta tik 50 vienetų. JAV automobilis kainuos beveik 10 tūkstančių JAV dolerių (virš 233 tūkst litų).

Bazinė pikapo Raptor su 320 AG/5.4l/V8 varikliu buvo pristatyta praeitų metų SEMA parodoje. Šiuo metu „Ford“ kompanija jau gavo 3000 užsakymų, o versiją su 411 AG varikliu bus galima įsigyti nuo gruodžio 1 dienos. Pats galingiausias „Raptorius“ kainuoja nuo 42 tūkstančių JAV dolerių (98 tūkst. litų).

www.auto-bild.lt

Foto: „Ford“ – lenktyninis pikapas „Raptor R“