„Mitsubishi Colt CZT“ – gerai „užtaisytas“ koltas

Vienas galingiausių visų laikų Mitsubishi “mažylis” – Colt CZT. Prie šviesoforo jis nušluostys nosį daugeliui prabangių ir galingesnių automobilių.

[imagebrowser id=76]

Mažas, bet galingas automobilis – ne naujiena. Prieš tris dešimtmečius buvo Abarth HP 70 ar Renault 5 Alpine. Pirmojo variklis “išspausdavo” vos 70 AG, antrojo – net 93. Tais laikais pakako, bet dabar mažai. Šiandien tokių sportinių “konservų dėžučių” pasirinkimas daug didesnis. Ford Fiesta ST, Peugeot 206 RC, Renault Clio 16V… Ir, žinoma, Colt CZT. Tai visų laikų vienas galingiausių “Mitsubishi” pagamintas mažas automobilis.

Eiklus ir stabilus mažylis

1,5 l darbinio tūrio, 150 AG variklis. Šaunu! Tiesa, tokia galia išvystoma turbinos pastangomis. Tačiau nemanykite, kad dėl jos CZT variklis elgiasi it nuo grandinės atitrūkęs eržilas. Anksčiau gerokai nervinusių turboduobių (kai automobilis trūkčioja perjungiant pavaras ir didinant greitį) dabar nebėra. 4 cilindrų variklis dirba žvaliai, paklusniai didina greitį ir yra netriukšmingas, nors jo “muzika” ir nelabai miela ausiai.
Pasiekti 100 km/h greitį Colt užtenka 7,7 sek. ir antro bėgio! Trečiuoju bėgiu CZT pasiekia 140, o ketvirtuoju – 180 km/h greitį.

Linksmybės baigiasi ties 205 km/h greičio riba (pagal spidometrą), nors Mitsubishi gamintojai tikina, kad galima “išspausti” ir 210 km/h. Tiesa, važiuojant penkta pavara variklio apsukos taip ir nepasiekia raudonojo laukelio, kuriame pažymėta 6500 aps./min. Variklis ima strigti ties 5800 aps./min. Tai nėra labai gėdinga.
Daug svarbesnis geras šio mažylio elgesys mieste. Colt CZT lengvai juda gatvelėmis, važiuodamas tik 30 km/h greičiu ir net trečia pavara. Tai itin svarbu mėgstantiesiems taupiai važiuoti, nes judant kuo aukštesne pavara automobilis vartoja mažiau kuro. Jau nuo 1300 aps./min. 1,5 litrų darbinio tūrio variklis puikiai traukia, bėgiai perjungiami tiksliai, vairuoti labai lengva.

Šio mažo, bet sportiško “žirgo” šeimininkas tikrai nenorėtų būti apšauktas vairuojąs vežimą, todėl, savaime suprantama, Colt CZT reikia geros važiuoklės. Būsimą pirkėją galime nuraminti – posūkius koltas įveikia išties stabiliai. Tik manevruojant mieste retsykiais ožiuojasi vairo stiprintuvas. Kita vertus, pakaba nepraranda komforto ir važiuojant ilgesnius atstumus. Čia gelbsti Colt CZT “apavas” – gana dideli tokiam mažyliui R16 (16 colių) ratai.

Salone vyrauja sportinis stilius: vairo oda su skylutėmis, sidabro spalvos prietaisų skydelio apvadai ir blizgantys metaliniai pedalai guminiais pastorinimais. Minkyti tokius pedalus, “draskant” automobilį, – vienas malonumas. Taip pat labai patogūs ir įgaubtų sėdynių šonai.

Visas šis malonumas kainuoja šiek tiek daugiau nei 56 tūkst. Lt. Už šiuos pinigus įsigysite ne tik sportinį “žvėriuką”, bet ir gerai sukomplektuotą automobilį: su kondicionieriumi, CD grotuvu bei visu saugumo paketu (ESP – elektronine stabilumo sistema; ASR – slydimo reguliatoriumi, neleidžiančiu prasisukti varomiesiems ratams ir nukrypti nuo kelio; galvos oro pagalvėmis priekyje ir gale). O juk prieš 30 metų apie tokias technines naujoves niekas nė nedrįso pasvajoti.

M.Malinauskas

pagr

Gamintojo techniniai duomenys
Ilgis (mm) 3810
Plotis (mm) 1695
Aukštis (mm) 1520
Variklio darbinis tūris (l) 1,5
Galia (AG / aps./min.) 150/6000
Maks. sukimo momentas (Nm esant aps./min.) 210/3500
Pavarų dėžė 5/mechaninė
Varomieji ratai priekiniai
Bagažinės talpa (l) min. 210 / maks. 760
Degalų bako talpa (l) 47
Kuro sąnaudos, l (mieste / užmiestyje / vidutinės) 8,6/5,7/6,8
Tuščio automobilio svoris (kg) 1135

Testuota
Įsibėgėjimas iki 100 km/h 7,7 s
Pagreitėjimas 80–120 km/h 5-tu bėgiu 10,0 s
Maksimalus greitis, km/h 210
Stabdymo kelias važiuojant 100 km/h greičiu (šalti / šilti stabdžiai) 37,7/37,7 m
Kuro sąnaudos mieste (l) 10,2

Įranga
Vairuotojo/keleivio oro pagalvė S/S
Šoninės vairuotojo ir keleivio oro pagalvės / galvos oro pagalvės S/S
ABS/ESP S/S
El. langų pakėliklis priekyje/gale S/-
El. valdomi/šildomi veidrodėliai S/S
Radijas/CD grotuvas S/S
Oro kondicionierius mech./aut. -/S

Eksploataciniai duomenys
Techninė priežiūra: kas 20 tūkst. km
Priežiūros išlaidos: 100 tūkst. km 3050 Lt
Garantija/rida km 3 m./100 tūkst.
Prarūdijimo garantija 12 m.

Privalumai
sportiškas variklis,
Colt CZT malonu ir patogu vairuoti,
bėgiai jungiami tiksliai,
labai geri stabdžiai,
3 m. garantija,
automobilis puikiai įrengtas

Trūkumai
gana didelės kuro sąnaudos,
maža bagažinė,
vairas reguliuojamas tik aukštyn ir žemyn,
miesto spūstyse vairo stiprintuvas galėtų veikti geriau

www.auto-bild.lt

M.Žičiaus nuotr.