„Nissan LEAF“ tarp 50 geriausių išradimų

Tai ne pirmasis elektromobilis, bet Nissan Leaf, pristatytas rugpjūtį, yra pirmasis elektromobilis paleistas į masinę gamybą ir tiekiamas į viso pasaulio rinkas, rašoma straipsnyje.

Siekdami pakeisti vairuotojų mąstymą ir juos perorientuoti nuo naftos produktais varomų automobilių prie elektrinių, Japonijos trečias pagal dydį automobilių gamintojas, pasirašė daugiau nei 30 partnerystės sutarčių visame pasaulyje ir susikoncentravo į baterijų įkrovimo stočių infrastruktūros kūrimą, kuri padės laisvai nadotis elektra varomais automobiliais.

Automobilio greitis yra didesnis nei 145 km/h, o su pilnai įkrautomis baterijomis gali nuvažiuoti iki 160 km. Kai automobilis juda, jis skleidžia garsą, kaip skraidantys automobiliai filem “Blade Runner”. Nissan nuo 2010 metų rudens ketina pagaminti po 50,000 Leaf automobilių kasmet Oppama gamykloje, į pietvakarius nuo Tokijo.

Į sąrašą papuolė taip pat ir kitų automobilių, tokių, kaip pasaulyje greičiausias garais varomas automobilis ir valgomas lenktyninis automobilis.

www.auto-bild.lt

Šaltinis: UAB „Fakto“ autocentras