Vykdami į Daniją nepamirškime paso

Šengeno zonai priklausanti Danija nuo gruodžio 1 dienos laikinai atnaujins pasienio tikrinimus prie savo šalies vidaus sienų.

Tai yra papildoma saugumo priemonė, kurios ši valstybė imasi artėjant Jungtinių Tautų rengiamai Klimato kaitos konferencijai. Minėtas renginys Danijos sostinėje Kopenhagoje vyks gruodžio 7-18 dienomis.

Išsamūs tikrinimai Danijos pasienyje bus atliekami nuo gruodžio 1-osios ir vykdomi iki konferencijos darbo pabaigos, gruodžio 18 dienos.

Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Lietuvos piliečiai, vykstantys lėktuvo reisu iš Vilniaus į Kopenhagą, šios šalies pasieniečiams privalės pateikti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

VSAT primena, kad jokie kiti dokumentai vykti į užsienio valstybę netinka, t.y. į kitą šalį negalima įvažiuoti turint tik vairuotojo pažymėjimą, gimimo liudijimą ir pan.

Valstybės, priklausančios Šengeno zonai, yra panaikinusios tarpusavio vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią rimtiems vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

www.auto-bild.lt
Šaltinis: Valstybės sienos apsaugos tarnyba