Oro pagalvės lemputė

Man neramu dėl nuolat užsidegančios oro pagalvės kontrolinės lemputės. Servise mechanikas pasakė, kad čia nieko pavojinga. Tačiau po to, kai mechanikas prikišo nagus ir kažką elektros sistemoje atjungė, dabar kontrolinė lemputė visai neužsidega – net užvedant automobilį. Ar tai normalu?

Klausia Tomas V.

Jei, užvedus mašiną, užsidega oro pagalvės lemputė, ji rodo kad jūsų automobilio oro pagalvių sistemoje atsirado gedimas ar gedimai, tad sistema iš karto atsijungia ir avarijos atveju ji nesuveiks. Oro pagalvių sistema yra labai jautri bet kokiems, net ir mažiausiems gedimams.

Indikacinė lemputė ir užsidega tam, kad jūs kuo skubiau kreiptumėtės į specializuotą servisą pas elektronikos specialistus. Jums bus nustatyta gedimo priežastis ir ją pašalins. Tikrai nevertėtų patikėti šį klausimą spręsti mechanikams, nes taip rizikuojate savo sveikata, o gal ir gyvybe.

Jei jūsų lemputė visiškai neužsidega, tai reiškia, kad jūsų automobilio oro pagalvių sistema neveikia, arba mechanikas išėmė lemputę ir Jūs nematote, kad ši sistema yra sugedusi. Tad, jei įjungus degimą lemputė neužsidega visiškai, siūlome kuo skubiau kreiptis į specializuotą autoservisą pas elektronikos specialistus, kurie remontuoja oro pagalvių sistemas.

Į kausimą atsakė automobilių serviso “Autosistema” meistras Renatas