Pasieniečiai savaitgalį gaudė apsimetėlius

Kol savaitgalį ilsėjomės, pasieniečiai gaudė ir demaskavo apsimetėlius keliautojos. Prie sienos su Lenkija VSAT pareigūnams įkliuvo du įtartini keliautojai, pateikę, įtariama, suklastotus dokumentus. Šeštadienio naktį VSAT Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai Kalvarijos savivaldybės kelyje Marijampolė – Suvalkai, ties Salaperaugio kaimu, patikrinti sustabdė maršrutinį autobusą „Setra“, vykusį iš Rygos į Sofiją.

Dokumentų kontrolės metu vienas keleivis pateikė 31 metų Gruzijos piliečiui išduotą Austrijos pabėgėlio kortelę. Joje VSAT pareigūnai įžvelgė akivaizdžių klastotės požymių.

Pasieniečiai neleido vyrui tęsti kelionės, išlaipino jį iš autobuso ir dviem paroms uždarė į areštinę. Jo asmenybė tikslinama. Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ir jo panaudojimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Sekmadienį Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos ir prevencijos skyriaus pareigūnai ties Lazdijų rajono Akmenių kaimu, kelyje Lazdijai – Seinai, patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį „Mercedes Benz“.

Į Lenkiją važiavęs vairavęs vyras pasieniečiams pateikė 47 metų Rumunijos piliečio vardu išduotą asmens tapatybės kortelę ir tos pačios valstybės pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą.

Dokumentai VSAT pareigūnams pasirodė įtartini, todėl vyras buvo sulaikytas ir apklaustas. Jis neturėjo kitų dokumentų, galinčių patvirtinti teisėtą jo buvimą Šengeno erdvėje. Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ir jo panaudojimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Kartu su vyru kaip keleivei vykusiai Lietuvos pilietei VSAT pareigūnai pretenzijų neturėjo – moters dokumentai buvo tvarkingi.

Automobilį vairavęs vyras dviem paroms uždarytas į areštinę. Jo vairuotas automobilis laikinai saugomas Lazdijų rinktinėje.

Šeštadienį popiet VSAT Šiaulių rinktinės Skuodo užkardos ir Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos pareigūnai bendros priemonės prieš nelegalią migraciją metu sulaikė vyriškį, pateikusį klastotą asmens dokumentą.

Skuodo užkardos veikimo teritorijoje, kelyje Klaipėda – Liepoja, apie 100 metrų nuo valstybės sienos su Latvija, Būtingės gyvenvietės prieigose, VSAT pareigūnai sustabdė į Lietuvą vykusį automobilį „Volkswagen Vento“ latviškais numeriais. Jį vairavo 38 metų Latvijos gyventojas, asmuo be pilietybės. Jo ir dar vieno 34 metų keleivio, Latvijos piliečio, pateikti dokumentai buvo tvarkingi.

Patikrinimą atliekantiems pasieniečiams įtarimų sukėlė kartu vykusio trečio vyriškio, prisistačiusio 22 metų Lietuvos piliečiu, pateikta asmens tapatybės kortelė.
Pasieniečiai „lietuvio“ dokumente įžvelgė akivaizdžių klastojimo požymių. Visi trys keliautojai buvo pristatyti į Skuodo užkardą ir apklausti.

Apklausos metu klastotę pateikęs jaunuolis VSAT pareigūnams prisipažino, kad yra 21 metų Ukrainos pilietis, esą suklastotą Lietuvos piliečio tapatybės kortelę įsigijęs Lenkijoje. Jis uždarytas į areštinę.

Automobilio vairuotojas ir juo keliavęs latvis po apklausos paleisti.

VSAT Šiaulių rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už šią nusikalstamą veiką gali būti baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

www.auto-bild.lt