Pirmosios naujojo „Volvo S60“ nuotraukos

[imagebrowser id=57]

Visų pirma saugumas – taip galima būtų apibūdinti „Volvo“ kompanijos moto. Naujas vidutinės klasės automobilis bus eksponuojamas Ženevos parodoje 2010-aisias (nuo kovo 4 iki 14 d. ). Automobilyje yra apie susidūrimą įspėjanti sistema su automatine stabdžių funkcija bei pėsčiųjų apsauga.

Sistema atpažįsta pėsčiuosius, staigiai išbėgusius į gatvę. Iš karto susidūrimo sistema automobilį sustabdo, o tai įvyksta per per tokį pati laiką, per kurį pėsčiasis tik spėja išsigąsti. Naujasis S60 yra ne tik tuo saugus, bet ir dinamiškas. Tokiomis dinamiškumo savybėmis, kaip kad šis modelis, iki šiol kol kas nėra pasižymėjęs nė vienas Volvo.

Daug gerų idėjų, kurias buvo pasiūlęs Volvo S60 koncepcinis modelis, šiame modelyje nėra išpildytos. Pavyzdžiui, į išorę atsidarančios galinės durys.

S60 išlaikė panašų „veidą“, koks buvo ir koncepciniame modelyje. Išlaikytos ir pleištinės formos. „Šio segmento vartotojai tikisi automobilio, atitinkančio poreikius –  sportinio dizaino ir dinamiško važiavimo“, – sako „Volvo“ vadovas Štefanas Odelis.

S60 konkuruos su Audi A4, trečios serijos BMW ir C klasės Mercedes.

Naujame modelyje įmontuotas iš Ford atitekęs 1.6 litro turbo benzininis tiesioginio įpurškimo variklis.

Nepaisant jo 180 AG, variklis naudoja tik 5 litrus benzino 100 km nuvažiuoti, o į aplinką išmetama 119 g/km CO2. Yra įmontuota ir automatinė „Start-Stopp“ sistema, dviguba sankaba. Naujojo Volvo S60 gamyba prasidės 2010-ųjų vasaros pradžioje.

11_12

Koncepcinis Volvo S60 modelis (žr. galeriją apačioje):

[imagebrowser id=58]

www.auto-bild.lt