Savaitgalio orai – rudeniški su plikledžiu

Trečiadienį į Lietuvą atklydęs pietinis ciklonas į daugelį šalies rajonų atnešė sodrų lietų, o Žemaitijoje naktį krito šlapdriba ir sniegas, vietomis susidarė plikledis.

Silpnėjantis pietinis ciklonas lems Lietuvos orus dar ir artimiausią parą. Šiąnakt Lietuvoje bus apniukę. Daugelyje rajonų numatomi krituliai. Rytinėje šalies pusėje daugiausia lis, o vakariniuose ir centriniuose rajonuose lietus maišysis su šlapdriba ir sniegu. Vėjas silpnas. Rytų Lietuvoje vietomis nusidrieks rūkas. Žemaitijoje paryčiais susidarys plikledis. Žemiausia temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio Žemaitijoje iki 3 laipsnių šilumos Pietryčių Lietuvoje.

Dieną, ciklonui tolstant, slėgis kils. Rytas bus ūkanotas, niūrus. Dieną gali atsirasti viena kita debesų properša, ypač vakariniuose rajonuose. Krituliai dar numatomi daugelyje šalies vietų, bet jau negausūs ir daugiausia pirmoje dienos pusėje. Pūs nestiprus vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Šilumos bus nedaug – vos laipsnis kitas virš nulio.
„Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba“ praneša, kad šeštadienį Lietuva trumpam pateks į aukštesnio slėgio sritį. Rasis daugiau pragiedrulių, o kritulių tikimybė bus nedidelė. Vėjo beveik nejausime. Naktį daug kur silpnai pašals, susidarys plikledis. Šen bei ten nusitęs rūkas. Dieną temperatūra pakils iki 2-7 laipsnių šilumos.

Sekmadienį iš vakarų priartės Atlanto ciklonas. Vėl tirštės debesys, stiprės pietryčių vėjas. Naktį krituliai numatomi daugiausia respublikos vakarinėje pusėje, o dieną – daugelyje rajonų. Naktį jau vyraus teigiama temperatūra, tik rytiniuose rajonuose dar gali silpnai pašalti. Dieną termometrai rodys 1-6 laipsnius šilumos.

Ateinančios savaitės pradžioje išsilaikys rudeniški – drėgni, niūrūs, bet nešalti orai. Vidutinio stiprumo vėjas pūs iš pietryčių, pietų. Tarpais sulauksime ir kritulių, dažniau negausių. Temperatūra naktimis nedaug nutols nuo nulio, o dienomis bus apie 1-7 laipsnius šilumos.

www.auto-bild.lt