V. Putinas gelbės „AvtoVaz“ gamyklą

Rusijos vyriausybė planuoja pritraukti 54,8 milijardus rublių (4,4 mlrd. litų), kad būtų išgelbėtas Volgos mieste įsikūręs automobilių gamintojas „AvtoVaz“. Apie tai pareiškė Rusijos premjeras ministras Vladimiras Putinas, praneša „RIA Novosti“. „Yra pasiūlymas visas šias lėšas paimti iš rinkos, apie tai jau kalbėjome su Finminu, ir panaudoti įmonės palaikymui“, – pridūrė jis.

Visų pirma, bus sprendžiami negrąžintų įmonės skolų problema – Putino pareiškimu, tam reikės 38 milijardų rublių (3 mlrd. litų). Dar 12 milijardų rublių (1 mlrd. litų) bus panaudota paleidžiant naują investicijų programą, atnaujinant modelių eilę. „Naujų modelių sukūrimui, kurie būtų pajėgūs konkuruoti rinkoje, tai atnaujinimas su perspektyva į ateitį“, – pabrėžė premjeras.

Dar 4,8 milijardai rublių (400 milijonų litų) bus išleisti naujų darbo vietų sukūrimui. Į šią sumą neįeina automobilių parkų organizavimas ir naujų gamyklų šalia „AvtoVaz“ kūrimas. Tam dar prireiks papildomai penkių milijardų rublių (400 milijonų litų), tačiau dėl to dar bus tariamasi.

Anksčiau „AvtoVaz“ vadovybė buvo pareiškusi, kad gamyklos išvedimui iš krizės reiks 70 milijardų rublių (5,6 mlrd. litų), iš kurių 54 milijardai (4,3 mlrd. litų) būtų panaudoti skolų „gesinimui“. Tačiau Putinas pareiškė, kad valdžia tikisi kreditorių „supratimo“ ir „nuolaidų suteikimo“.

www.auto-bild.lt