„Volkswagenų“ gaminama daugiau už „Toyotas“

Remiantis devynių šių metų mėnesių duomenimis, Vokietijos koncernas „Volkswagen“ aplenkęs iki šiol pirmavusią kompaniją  „Toyota“, tapo pasauliniu lyderiu pagal pagamintų automobilių kiekį. „General Motors“ nukrito į ketvirtąją vietą, rašo Spiegel su nuoroda į „Reuters“.

Per devynis 2009 metų mėnesius „Volkswagen“ kartu su „Porsche“ išleido 4,4 milijonus lengvųjų automobilių ir sunkvežimių. Tuo tarpu nuo 2007-ųjų metų pirmavusi „Toyota“ – tik keturis milijonus. Trečią vietą išlaikė kompanija „Ford“, išleidusi 3,7 milijonus automobilių. „General Motors“, 2007-aisiais išleidusi 9,37 milijonus automobilių, šiais metais išleido tik 3,6 milijonus mašinų.

Penktą vietą sąraše užėmė koncernas „Renault-Nissan“, šeštąją korėjietiškas „Hyundai“.

Įdomu tai, kad VW vadovybė į lyderiaujančią poziciją planavo išeiti tik 2018-aisiais metais, tačiau vykusi valstybės rėmimo programa pralenkė visus koncerno lūkesčius. Nepaisant to, kad remimo programa baigėsi jau rugsėjį, per spalio mėnesį automobilių pardavimai Vokietijoje išaugo 26 procentais.

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius VW koncerno pardavimai išaugo 34 procentais. Tokį augimą lėmė naujų automobilių Golf ir Polo pasirodymas rinkoje, paklausa šiems automobiliams išaugo daugiau kaip pusantro karto. Sėkmingi buvo ir „Škoda“ padalinio veiklos rezultatai.  Fabia modelio pardavimai išaugo 92,4 procentais, o Oсtavia – 20,4 procentų.

www.auto-bild.lt