„VW Polo“ nuotykiai 100 000 kilometrų trasoje

Šį automobilį galima ir mylėti, ir… jo nekęsti. Mylėti už tai, kad dažniausiai juo važinėja moterys. Nekęsti dėl nuolatinių gedimų ir kai kurių techninių charakteristikų. Mylėti už tai, kad jis yra mažas, kompaktiškas ir šiek tiek panašus į Golf automobilį. Nekęsti – kad po 100 tūkst. kilometrų savo technine kokybe automobilis tarsi apgauna savininką. Tuo įsitikino žurnalo “Autobild” kolegos iš Vokietijos, atlikę VW Polo 100 tūkst. kilometrų bandymą.

ww_polo_pagr
Foto: po šaltos žiemos nakties Polo tiesiog… neužsivedė

“Įstrigęs” automobilis

Kas užkliuvo bandymo pradžioje vokiečių žurnalistams? Pirmiausia mieste lėtai pradedantis veikti 1,2 litro darbinio tūrio variklis, kuris prie šviesoforų trumpam “įstringa”. Tokio pat galingumo keturių cilindrų Nissan Micra švilpte prašvilpia pro šalį.
Atlikti įsibėgėjimo matavimai tik patvirtino vokiečių kolegų spėjimus: Polo važiuoja daug lėčiau, negu nurodyta gamintojų.

Tačiau važiuodamas greitkeliu varikliukas dirbo žvaliai iki pat ribos ir varė mažalitražį iki 180 tachometro brūkšnio. Bandymo metu Polo beveik visuose keliuose buvo komfortiškas, saugus ir patogus. Tačiau stabdymo atkarpa, važiuojant 100 km/h greičiu – nedžiugino. Trimis variklio cilindrais varomam mažalitražiam automobiliui visiškai sustoti prireikė net 40 metrų. O už per didelę stabdymo atkarpą automobilių niekas nemėgsta.

Trūksta priešrūkinių žibintų

VW gamykla į Polo dosniai įdėjo papildomos įrangos: navigacijos sistemą, 14 colių lengvo metalo ratus, elektrinius langų stiklų kėliklius, elektroninę stabilumo kontrolės sistemą (ESP) ir automatinę klimato kontrolę (“Klimaa”).

Tačiau keisčiausiai atrodo tai, kad naujasis Polo yra prikimštas visokiausių nebūtinų dalykų, o priešrūkiniams žibintams neužteko nei vietos, nei pinigų.
Nors Polo yra naujas Volkswagen firmos gaminys, jame, priešingai nei japoniškuose automobiliuose, nėra įdiegto distancinio bagažinės atrakinimo.

Trijų cilindrų variklis – praeitis?

Mėgti Polo galima ir už trijų cilindrų variklį. Žinoma, nebent iš pradžių. Paskui didelė meilė trijų cilindrų automobiliui gali virsti neapykanta. Nors, pasak gamintojų, automobilių, turinčių trijų cilindrų variklį, eksploatacija pigesnė. Mažesnės ir kuro sąnaudos.

Trys cilindrai sveria mažiau, jie pigesni, suka panašiai kaip turbinos, visiškai išnaudodami degalus.
Trys cilindrai sunaudoja mažiau degalų, jie lengvesni, kompaktiškesni ir gamyba pigesnė. Dabar VW įmonė, gamindama Polo ir atsisakydama vieno cilindro, sutaupo 10-15 proc. Ir kas iš to? Praktiškai tricilindriai šiek tiek tarška ir veikia ne taip gerai kaip keturių cilindrų varikliai. O trijų cilindrų variklio konstrukcija neišvengiamai padidina automobilio vibraciją.

100 tūkst. kilometrų maratono pabaigoje tricilindris variklis sunaudojo vidutiniškai iki devynių litrų benzino. O sakoma, kad tricilindriai varikliai taupo degalus…
Tricilindrius variklius sukūrė japonų korporacija Daihatsu Coure&Co. Opel koncernas dar ir dabar į savo gaminamus modelius Corsa ir Agila deda tricilindrius variklius.
Vis dėlto dauguma gamintojų atsisakė planų gaminti automobilius su trijų cilindrų varikliais. Priežastis paprasta – tai neefektyvu, nepatogu ir itin greitai genda.

Kilometras po kilometro…

100 tūkst. kilometrų atstumas – sudėtingas išbandymas kiekvienam automobiliui. Visada būna pirmas kartas, kai automobilis “pasiprašo” nuvežamas į remonto dirbtuves. Polo pirmą kartą to “paprašė” nuvažiavęs maždaug 15 655 kilometrus. VW gamintojai teigia, kad iki 30 tūkst. turi būti du tarpiniai techniniai sustojimai. Polo net nemanė nė vieno jų praleisti. Toliau sustojimų ir gedimų tik daugėjo.

Kai spidometras rodė 43 240 km, variklis ėmė slopti, ESP ir įspėjamoji išmetamųjų dujų lemputės – mirksėti. Tuo metu automobilis jau švilpė kaip arbatinukas. Vilkikas nutempė mašiną į remonto dirbtuves, kur buvo nustatyta gedimo priežastis – sugedusi pirmojo cilindro uždegimo ritė.

Po šaltos nakties Polo nepajudėjo iš vietos (62 888 km). Anksčiau nuo šalčio “numirdavo” tik 1,0 ir 1,4 litro aliuminio varikliai. Priežastis šiek tiek neįprasta – prišalęs sankabos pedalas, kurį teko… atplėšti nuo dugno rankomis. Paskui subyrėjo transmisija, automobilis nebeužsivedė.

Galiausiai Polo buvo užkeltas ant vilkiko ir antrą kartą nutemptas į dirbtuves. Dirbtuvėse mechanikai nustatė, kad iš rikiuotės išėjo uždegimo spynelė. “Volkswagen” žino šią bėdą ir jau nuo 2003 metų montuoja patobulintą jungiklį.

vw_polo_1
Foto: Vokietijos autoserviso meistrai buvo negailestingi VW Polo automobiliui

Tačiau antruoju automobilio nutempimu į dirbtuvės bėdos nesibaigė. Bandymas tapo savotišku žaidimu – “kada sulūši dar kartą?”. Vienoje Vokietijos degalinių Polo vėl sustojo. Displėjus pranešė: “Išmetamosios dujos – dirbtuvės”. Po to dar įsijungė variklio valdymo simbolis. Po daugelio klaidingų pavojaus signalų (oro pagalvės ir ESP kontrolės) – vėl rimtas sutrikimas. Šį kartą sušlubavo katalizatorius.

Nuvažiavus 92 622 km teko jį keisti nauju. Tai buvo atlikta nemokamai, nes dar galiojo garantija. Paskutiniuose šio maratono metruose galiausiai iš rikiuotės išėjo elektrinis kairysis stiklų kėliklis ir antrojo cilindro uždegimo ritė.
Nuvažiavęs 100 tūkst. kilometrų Polo “nepasikuklino”. Per dvejus nepilnus metus jis keturiskart neplanuotai apsilankė automobilių dirbtuvėse – dukart buvo nuvežtas vilkiku, dukart sugebėjo nuriedėti pats.

Už ką dar galima nekęsti Polo
1. Už labai sudėtingą keisti tolimųjų šviesų lempą. Tai gali padaryti tik specialistai.
2. Per jautrią gamyklinę signalizacijos sistemą, kuri kaskart reaguoja į šalia statomą automobilį.
3. Sunkiai pasiekiamą tepalų papildymo įrangą.

Už ką galima mėgti Polo
1. Už komfortišką posūkio žibintą. Kartą spustelėjus mygtuką, garantuojama, kad lemputė sumirksės tris kartus.
2. Už puikų saloną, visai panašų į didžiųjų koncerno brolių.
3. Už jautriai reaguojantį lietaus jutiklį (įskaitant automatiškai pritemstantį vidinį veidrodį). Rekomenduotina papildoma įranga už 497 Lt.

vw_polo_2
Foto: Iš pirmo žvilgsnio Polo šiek tiek panašus į Golfą

Ką reikėtų žinoti apie VW Polo
1. Sunaudoja daugiau degalų, nei teigia gamintojai. Važiuojant visu greičiu greitkeliais 1,2 litro 47 kW variklis dėl padidėjusios trinties ir didelių apsukų skaičiaus sunaudoja daugiau degalų, nei teigia gamintojai, ir dirba blogiau nei didesnio tūrio varikliai.

2. Dažniau reikia keisti tepalus. Žinoma, kad variklio tepalus dažniausiai reikia keisti kas 30 tūkst. kilometrų. Polo automobiliui tepalai buvo keičiami kas 15 tūkst. km.

3. Sunkumai dėl sankabos. Šio tipo transmisijos problema pasitaiko tik pavieniais atvejais. Todėl jau nuo 2003 metų sausio montuojamas pakeistas sankabos daviklis.

4. Uždegimo ritės genda dažniau nei įprasta. Tai vyksta dėl mažų uždegimo ričių apvijų.

5. Pasitaiko stabdžių lemputės jungiklių defektų.

Techniniai duomenys
Ilgis / plotis / aukštis mm: 3897 / 1650 / 1465
Kėbulo tipas: hečbekas
Durų skaičius: 5
Variklio cilindrų skaičius / darbo tūris: 3 / 1,2 l
Variklio galia kW (AG) / aps./min.: 47 (64) 5400
Sukimo momentas, Nm prie aps./min.: 112 / 3000
Pavarų dežė: 5 pavarų mechaninė
Maksimalus greitis km/h: 162
Bagažinės talpa: 270 / 1030 l
Degalų bako talpa: 45 l
Vidutinės degalų sąnaudos 100 km kelio: 5,8 l
Bazinė įranga: imobilizatorius, keturios saugos oro pagalvės, tachometras, tamsinti stiklai, vairaračio padėties ir priekinių šviesų aukščio reguliatorius ir kt.

Atstumas (km) Gedimas Išlaidos
15 655 Tepalų keitimas (garantija)
42 315 Pakeista tolimųjų šviesų kairės pusės kaitinamoji lempa 47 Lt 66 ct

43 240 Sugedo pirmojo cilindro uždegimo ritė. Saugumo sumetimais pakeistos visos trys 420,36 Lt
66 063 Pakeistas stabdžių lemputės jungiklis 55,66 Lt (garantija)
68 388 Vėl pakeistas stabdžių lemputės jungiklis (dalinė garantija)

71 475 Automobilis neužsivedė. Kviečiamas mobilusis servisas. Priežastis – sugedęs uždegimo jungiklis 188, 31 Lt (garantija)
84571 Priekinių stabdžių diskai ir trinkelės 791,63 Lt
84571 Sugedęs kairės pusės langų stiklų kėliklis 413,31 Lt (garantija)
92 622 Pakeistas sugedęs katalizatorius 2707,29 Lt (garantija)
99 956 Sugedusi antrojo cilindro uždegimo ritė 170,32 Lt

Autobild.lt