Essene parodytas elektrinis „Roadster’is“

[imagebrowser id=99]

Tiuningas ir ekologija – ar šie du dalykai suderinami? Tiuningo kompanija „Brabus“ ir kompanijos RWE specialistai sako, kad taip. Būtent todėl Esseno automobilių parodoje jie pristatė bendrą projektą: Tesla Roadster Brabus Green Package – tiuningo paketą automobiliui Tesla Roadster Sport. Projekto tikslas – padėti kovoje su klimato kaita.

Kėbulo detalės pagamintos iš anglies pluošto dera su lengvo lydinio 18 ar 19 colių ratlankiais, kuriais tiuneriai neapsiribojo ir pridėjo papildomų „pričindalų“ – dugno apšvietimas ir elektros pajungimas. Pasirinkti galima visokių spalvų ir atspalvių: nuo matinių iki spindinčių. Įsibėgėti „iki šimto“ automobilis gali per 3,7 sekundes (bazinė versija per 3,9 s).

Ne mažiau įdomi ir ekologiškoji automobilio pusė: kompanija RWE automobiliui paruošė specialių pakrovimo įrenginį, pakraunantį automobilio akumuliatorių per šešetą valandų – tris kartus greičiau negu įprastas pakrovimo laikas. Šalia to pridėtas nemokamas limitas 30 tūkstančių kilometrų (6000 kV), o taip pat metinė kortelė akumuliatoriaus pakrovimui visose elektros degalinėse RWE, esančiose Vokietijoje. Jų visoje šalyje yra jau 160.

Vieninteliu šios Tesla Roadster versijos minusu lieka, žinoma, kaina. Automobilis kainuoja  147 200 eurų (508 tūkstančiai litų).  Ar automobilis atlaikys konkurenciją ir bus populiarus, neaišku, bet galima tvirtinti, kad gaminti tokius eko automobilius galima ne tik reklaminiais tikslais.

tiun12_01

www.auto-bild.lt