Baigtas diegti 150-ies greičio matuoklių tinklas

greiciomatuoklis

„Fima“ baigė greičio matuoklių diegimo projektą Lietuvoje. Valstybinės reikšmės keliuose pažeidėjus fiksuoja 139 stacionarūs ir 11 mobilių greičio matuoklių.

Kasmet dėl to, kad vairuotojai viršija leistiną greitį, žūsta apie 300 žmonių ir apie 2500 sužeidžiama. Greičio matuokliai puikiai veikia prevenciškai – juos pamatę vairuotojai sulėtina ir dažnai to pakanka, kad neįvyktų skaudi nelaimė. Žinoma, matuokliai taip pat yra patikima priemonė piktybiniams greičio viršytojams fiksuoti.

„Sumontuoti stacionarūs greičio matuokliai su fotografavimo įranga vienu metu fiksuoja kiekvienos važiuojančios transporto priemonės laiką, važiavimo greitį, kryptį bei klasę. Nuotraukoje yra aiškiai matomas vairuotojo veidas, bendras transporto priemonės vaizdas ir jos valstybinio numerio ženklas, kuris automatiškai įtraukiamas į suformuotą pažeidimo bylą“,- sako „Fimos“ atstovas.

Įranga veikia nuo minus 32 iki plius 50 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Greičio matavimo paklaida, kai greitis siekia 100 km/val., yra iki 3 procentų. Visuose greičio matuokliuose taip pat yra įrengta elektroninė apsaugos sistema, kuri reaguoja į bandymus niokoti įrangą ar nesankcionuotai ją atidaryti. Elektroninė sistema signalus akimirksniu perduoda Viešosios policijos ap¬saugos tarnybai, kuri operatyviai atvyksta į įvykio vietą.

Matuoklių užfiksuoti duomenys apie pažeidimus automatiškai keliauja į Vilniuje, Giraitės gatvėje esantį duomenų apdorojimo centrą arba į centrus regioniniuose kelių policijos padaliniuose.

Iki 10 proc. greičio matuoklių vietų kasmet bus keičiama. Įrenginiai bus pašalinami iš ten, kur avaringumą sumažinti pavyks kitomis priemonėmis – perdarant sankryžas, praplatinant kelius, įrengiant „gulintį“ policininką, šviesoforą ar pan. Šie greičio matuokliai bus perkeliami į naujas avaringas vietas.

www.auto-bild.lt

Šaltinis „Fima.lt“