Nuo sausio veiks pirmoji ekologiško vairavimo akademija

ekodrive

Sausį Vilniuje duris atvers pirmoji ekonomiško ir ekologiško vairavimo akademija „eco:Drive”. Jos steigėjai įgaliotoji „Fiat” atstovė Lietuvoje „Autobrava”, ekologinis judėjimas „Eko Banga” ir prekybos centras „Gedimino 9”- sieks suformuoti naują vairavimo kultūrą Lietuvoje.

Registracija į „eco:Drive akademijos” seminarus jau vyksta svetainėje www.ecodriveakademija.lt.

„Šiandien daugumai vairuotojų rūpi automobilio ekonomiškumas, bet kai kurie iš jų galvoja, jog tai nulemia tik automobilio techninės savybės. Šioje akademijoje mes norime išmokyti ir įrodyti, jog bet kokį automobilį galima vairuoti ekonomiškai ir ekologiškai, nepriklausomai nuo jo gamyklinių rodiklių, ir taip per metus sutaupyti iki 15 proc. degalų”, – sako „Fiat” atstovybės Lietuvoje vadovas Jonas Bacevičius.

Jau renkama profesionalių vairavimo instruktorių komanda, kuriems vadovaus Vilniaus ekoralio nugalėtojas, Lietuvoje ir užsienyje įvertintas, ekologiško, ekonomiško ir saugaus vairavimo instruktorius Danas Brazauskas.

„Instruktoriai seminaruose su vairuotojais iš pradžių dalinsis teorinėmis ekonomiško ir ekologiško vairavimo žiniomis, o antrame etape besimokantieji tas žinias galės pritaikyti praktiškai prie automobilio vairo”, – sako J. Bacevičius.

Naujosios „eco:Drive akademijos” steigėjai tikisi, jog ilgainiui ekovairavimo kultūros mokyti prisijungs ir kiti automobilių prekės ženklų atstovai Lietuvoje.

Ekologinio judėjimo „Eko Banga” vadovo Vytauto Ratkevičiaus teigimu, „eco:Drive akademija” bus puiki galimybė įgyti žinių ne tik apie aplinką tausojantį vairavimą, bet kartu ir apie ekologišką gyvenimo būdą.

„Džiaugiamės, kad ekologijos banga Lietuvoje sparčiai auga ir apima vis daugiau gyvenimo sričių. Ekologiškas vairavimas Lietuvoje daugumai yra naujiena, todėl tikimės suburti ekologiškų vairuotojų bendruomenę, kuri skleistų čia įgytas žinias draugams, artimiesiems, ir taip prisidėtų prie ekologiškos kultūros kūrimo bei jos plėtojimo šalyje”, – sako V.Ratkevičius.

www.auto-bild.lt
Šaltinis: „Autobrava”
Foto: ecodriveakademija.lt