Vairuojant rašyti SMS pavojingiau nei kalbėti telefonu

rasosms_vairasTai ne tušti žodžiai, o amerikiečių mokslininkų padarytos išvados. Mokslininkų tyrimai parodė, kad už vairo rašydami

SMS padidiname eismo įvykių riziką 6 kartus, kai tuo tarpu kalbėdami mobiliuoju telefonu – 4 kartus.

Eksperimentas buv atliekamas Jutos valstijos universitete. Dalyvavo 40 asmenų nuo 19 iki 23 metų, kurių vairavimo stažas siekia nuo 3 iki 7 metų.  Jie buvo padalinti į grupes ir turėjo susirašinėti trumposiomis žinutėmis. Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, jie SMS rašė vairuodami ne tikrą automobilį, o valdyti simuliatorių, imituojantį Ford Crown Victoria.

Pirmojo bandymo dalyje vairuotojas turėjo tik skaityti kito eksperimento dalyvio siųstas žinutes, daugiausiai buitinėmis temomis, pvz., apie tai, kaip praleisti vakarą.

Antrojoje eksperimento dalyje šis vairuotojas jau turėjo rašyti atsakomuosius SMS. Eksperimentas vyko 51 km trasoje. Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas į gebėjimą laiku sustabdyti automobilį.

Galiausiai tyrimo rezultatai parodė, kad SMS skaitantis vairuotojas į avarinę situaciją reaguoja 30 proc. lėčiau nei įprastai, kalbėdamas telefonu – 9 proc. lėčiau.

www.auto-bild.lt

Šaltinis ir foto: gazeta.ru