Amerikos „Metų automobilių“ konkurse – Ford triumfas

Šiaurės Amerikos tarptautinėje automobilių parodoje Detroite paaiškėjo konkurso „Metų automobilis ir furgonas“ nugalėtojai. Rezultatus paskelbė konkurso „North American Car and Truck of The Year“ žiuri. Šiais metais nugalėjo net du „Ford“ kompanijos automobiliai. Tai sedanas Fusion Hybrid ir furgonas Transit Connect.

Automobilių kategorijoje antrąją ir trečią vietą užėmė VW Golf GTI ir Buick LaCrosse, surinkę 146 ir 103 balų atitinkamai. Nugalėtojas Ford Fusion Hybrid gavo 241 balų.

Antroje kategorijoje antrąją ir trečiąją vietas užėmė Chevrolet Equinox (183 balai) ir Subaru Outback (94 balai), ženkliai nusileidę nugalėtojui Transit Connect.

Komisiją sudarė 49 apie automobilius rašantys JAV žurnalistai. Iš viso į Metų automobilio titulą pretendavo 50 mašinų.

Taip jau atsitiko, kad tik trečią kartą per visą 17-os metų konkurso istoriją vienas gamintojas sugebėjo laimėti dviejose kategorijose. Pirmą kartą tai įvyko 2006 metais, kuomet Metų automobiliais išrinkti „Honda“ modeliai, o antrą kartą – 2007 metais, kuomet triumfavo „General Motors“ automobiliai.

Kiekvienas komisijos narys galėjo skirti tik 25 balus. Maksimalų 10 balų buvo galima skirti tik vienam modeliui.

Praėjusiais metais šio konkurso nugalėtojais tapo Hyundai Genesis ir Ford F-150, o dar praėjusiais – Chevrolet Malibu ir Mazda CX-9.

www.auto-bild.lt

Šaltinis: naias.com, auto.lenta.ru

Foto: „Ford“