Dakaro naujienos: po penktojo etapo – naujas lyderis automobilių klasėje

dakaras_penktas

Po penktojo Dakaro ralio etapo – mažiausiai pasikeitimų motociklų klasėje. šį etapą laimėjo Čilės pilotas Lopez Kontardo su motociklu Apprilia, tačiau bendroje įskaitoje liko antras. Pirmąją vietą išsaugojo prancūzas Cyrilas Despresas su KTM’u.

Praėjusių metų motociklų klasės nugalėtojas Marco Coma bendroje įskaitoje išsaugojo 7-ąją vietą, nors penktasis e etapas jam buvo nesėkmingas.

Automobilių klasėje pasikeitimų yra. Bendroje įskaitoje pirmavęs prancūzas Stephane’as Peterhanselis su BMW neišsaugojo lyderio pozicijų. Penktasis etapas jam nebuvo sėkmingas – taisydamas automobilio gedimus prarado daug laiko.

Tuo skųstis negali „Volkswagen“ komandos pilotas Markas Milleris, kuris ir laimėjo šį etapą. Vis dėlto jis netapo bendros įskaitos lyderiu. Jas užėmė ispanas Carlosas Sainzas („Volkswagen“), kuris penktąjį etapą įveikė antras.

Kas naujo sunkvežimių klasėje? Šiokių tokių naujienų yra. Penktąjį etapą laimėjo praėjusių metų nugalėtojas rusas Firdausas Kabirovas. Vis dėlto bendros įskaitos lyderiu išliko Vladimiras Čaginas, kuris penktąjį Dakaro ralio etapą įveikė antras.

Dakaro ralis prasidėjo sausio 1.Argentinos sostinėje Buenos Airėse, kur lenktynės ir baigsis sausio 17 dieną. Ralis pirmą kartą vyksta ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje.

Iš viso ralio dalyviams Argentinos ir Čilės keliais teks įveikti apie 9 tūkstančius kilometrų: motociklininkų laukia 8937 km, iš kurių 4717 km specialūs greičio ruožai, o automobilių ir sunkvežimių – 9030 km ir 4810 km specialūs greičio ruožai.