Ką rinktis: laisvų rankų įrangą ar bevielį įrenginį su „Bluetooth“?

Ką geriau pasirinkti savo automobiliui: laisvų rankų įrangą, pritaikytą konkrečiam telefono modeliui, ar bevielį įrenginį, turintį “Bluetooth” funkciją.

Kęstutis

Patariame geriau rinktis “Bluetooth” funkciją turintį įrenginį, nes juo būtų patogiau naudotis. Tuomet prireikus telefono, jo nereikės išiminėti iš kišenės ar krepšio. Pasukus raktelį automobilio spynelėje ir įjungus mašinos degimą, “Bluetooth” sistema jau bus pasiruošusi darbui.

Daugiafunkciniu mygtuku (vienintelė sistemos dalis, kuri turi būti sumontuota matomoje vietoje) galima atsiliepti į skambutį, surinkti paskutinį rinktą numerį arba įjungti automobilio garso aparatūros garsiakalbius. Sumontuoti į automobilį “Bluetooth” įrenginį nesunku, nes tam nereikia nei jokios išorinės GSM antenos, nei specialios konsolės,  į kurią statomas telefono aparatas.

Be to, pakeitus telefono aparatą, “Bluetooth” įrangos keisti nereikės. Tiesiog naujasis aparatas privalės turėti “Bluetooth” funkciją, o mašinoje esanti įranga pati automatiškai “atpažins” naują telefoną.

Be to, pavyzdžiui, “Sony/Ericsson” įranga galės dirbti su “Nokia” telefono aparatu. Vis dėlto toks sprendimas turi ir nedidelių savų trūkumų: nesimato, kas skambina, važiuojant telefono negalima įkrauti. Tačiau ir šios problemos nėra neišsprendžiamos – numerį galima matyti mašinos kompiuterio ekrane, o įkrauti telefono aparatą pavyks nusipirkus specialų kištuką turintį kabelį.

www.auto-bild.lt

FOTO: „Autobild Lietuva“ archyvo