Už ką Šiaulių apskrities policininkams dėkojo latvis

policija_pagalba

Jei ne Šiaulių patruliai, latvis Normunds Lemanis nebūtų spėjęs į tėvo laidotuves. Tuoj viską paaiškinsime. Naujųjų metų pradžioje Šiaulių apskrities policija gavo padėkos laišką, adresuotą jos viršininkui Egidijui Lapinskui. Latvijos pilietis Normunds Lemanis dėkojo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Magistralinių kelių priežiūros būrio pareigūnams Tomui Jagučiui ir Kęstučiui Juciui už jam suteiktą pagalbą kelyje sausio 1-osios vakare.

Šie patruliai tą vakarą dirbo Kelmės rajone, Pakražančio gyvenvietėje. Jų dėmesį atkreipė pamažu riedantis vilkikas, kurio vieno rato padanga buvo nuleista ir asfaltu kibirkščiavo ratlankis. Iš Austrijos grįžtantis vairuotojas, prislėgtas nevilties, paaiškino, kad atsidūrė situacijoje be išeities – padanga pradurta, atsarginės nėra, nes ji tolimojo reiso metu jau panaudota Prancūzijoje, o sausio 2 d. iki pietų jis trūks plyš turi pasiekti namus ir suspėti į tėvo laidotuves.

Pirmąją Naujųjų metų dieną šventė visa Lietuva, todėl surasti pagalbą vairuotojas neturėjo jokios vilties. Kad jį iš keblios situacijos išgelbės pareigūnai, vyras taip pat nesitikėjo, nes padangai pakeisti reikėjo specialios įrangos. Patruliai vis dėlto dar pabandė, naudodami paprastus automobilio keltuvus, pritaikyti ir uždėti vilkike rastą ratą. Deja, dviejų vyrų jėgos tam neužteko.

Tuomet vienas pareigūnų – Kęstutis Jucius – net ir tokią šventinę dieną – nutarė kreiptis pagalbos į Pakražančio seniūną Alfonsą Sakalauską, kadangi pažinojo jį kaip problemoms neabejingą žmogų. Šis susiskambino su įmonės, galinčios pagelbėti latviui, atstovais ir suorganizavo vilkiko rato pakeitimą.

N.Lemanis sėkmingai pasiekė namus ir spėjo pareikšti paskutinę pagarbą savo tėvui.

FOTO: nuotraukoje – T.Jagutis ir K.Jucius

www.auto-bild.lt

Šaltinis ir foto: Šiaulių aps. VPK