Geriems vairuotojams atpigs draudimas

Nuo šiol draudžiant automobilius bus galima įvertinti visą vairuotojo vairavimo istoriją. Tokius duomenis visoms draudimo bendrovėms pradėjo teikti Draudikų biuras. Prognozuojama, kad dėl to drausmingiems vairuotojams draudimas pigs iki penktadalio, rašoma pranešime.

„Jei iki šiol buvo galima įvertinti tik konkretaus automobilio istoriją, nuo šių metų draudimo bendrovės gali matyti kiekvieno vairuotojo drausmingumą: kiek transporto priemonių vairuotojas buvo apdraudęs bei kiek ir kokioje šalyje, jis yra patyręs eismo įvykių“, – pasakoja draudimo bendrovės „ERGO LIETUVA“ Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas. Nauja sistema leis keičiantiems automobilį vairuotojams neprarasti visų dėl drausmingo vairavimo sukauptų nuolaidų.

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, vertinant dabartinę situaciją, išsamesnių duomenų gavimas suteiks galimybę apie 40 proc. vairuotojų pratęsiant sutartį suteikti geresnę drausmingumo grupę. Jie gali tikėtis iki penktadalio draudimo kainos kritimo. Tuo tarpu apie pusės vairuotojų drausmingumo grupė liks ta pati, o 10 proc. – pablogės.

www.auto-bild.lt